عصر بازاربرنج

رشد اقتصادی آلمان رکورد زد

عصر اعتبار- بزرگ ترین اقتصاد اروپایی بیش از هشت درصد بزرگ شد.

رشد اقتصادی آلمان رکورد زد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مرکز آمار آلمان در گزارشی اعلام کرد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه سوم سال 2020 به میزان 8.5 درصد بزرگ شده که این رشد، بهترین رشد اقتصادی آلمان در طول یک دهه اخیرمحسوب می‌شود. هم چنین در مقایسه با رشد مشابه فصل قبل نیز رشد اقتصادی 18.3 درصد بیشتر شده است. در بین بخش های مختلف، مخارج خانوار با 10.8 درصد بیشترین نقش را در ثبت این رشد داشته است و پس از آن نیز سرمایه گذاری ثابت با 9.6 درصد قرار دارند.

  در طرف تجارت خارجی نیز صادرات طی این مدت رشد 18.1 درصدی را تجربه کرده و واردات 9.1 درصد بیشتر شده است. 

  پتر آلتمایر- وزیر اقتصاد آلمان گفت: این رشد بهتر از چیزی بود که دولت پیشتر انتظارش را داشت و حالا انتظار داریم برای مجموع سال 2020 اقتصاد به اندازه 5.5 درصد کوچک شود که بهتر از برآوردهای قبلی است. هم چنین انتظار داریم رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم 0.4 درصد باشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیامدهای وسیع کرونا روی اقتصاد این کشور گفت که احیای کامل اقتصاد این کشور تا سال 2022 طول خواهد کشید. 

  دولت آلمان تاکنون برای حمایت از بخش های مختلف اقتصاد این کشور ده ها میلیارد یورو نقدیندگی به بازارها تزریق کرده و نرخ های مالیاتی را نیز کاهش داده است. 

  پیش از این بانک مرکزی آلمان در گزارشی هشدار داده بود که حتی با وجود حمایت های صورت گرفته توسط دولت، اقتصاد این کشور امسال 7.1 درصد کوچک خواهد شد و در بهترین حالت دو سال تا بازگشت میزان تولیدات به سطوح قبل از زمان بحران زمان لازم خواهد بود.

  متوسط رشد اقتصادی آلمان در بازه زمانی 1971 تا 2020 معادل 1.72 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد 8.5 درصدی سه ماهه سوم سال 2020 و کمترین رشد نیز رشد منفی 10.2 درصدی سه ماهه دوم سال 2020 بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو