عصر بازاربرنج

ثبات یوان با وجود کاهش دلار

عصر اعتبار- ارزش یوآن چین با وجود کاهش ارزش دلار، تحت تاثیر امیدهای محرک و واکسن، ثابت است.

ثبات یوان با وجود کاهش دلار
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، روز چهارشنبه یوان چین پس از تعیین نقطه میانی بانک مرکزی برای تجارت روزانه ارز و با افزایش ریسک و انتظارات برای محرک های مالی ایالات متحده که بر دلار تاثیر گذاشت، تقویت شد.

  انتظار می رود که امیدها برای توزیع قریب الوقوع واکسن ویروس کرونا و انتخاب جانت یلن، رییس پیشین فدرال رزرو، به عنوان وزیر بعدی خزانه داری جو بایدن، رییس جمهور منتخب ایالات متحده، به پایین آوردن دلار ادامه دهد.

  یلن خواستارسیاست های بیشتر محرک مالی برای حمایت از اقتصادی است که با تعطیلات ناشی از ویروس کرونا ویران شده است. همچنین فعالان بازار منتظر سرنخ های بیشتری درباره تشکیل دولت بایدن هستند تا نشانه هایی در مورد نگرش آن به چین داشته باشد.

  به گفته یک تحلیل گر ارشد ارز، تاثیر مثبت انتخابات بایدن بر نرخ ارز به زودی پایان خواهد یافت. به دنبال این، جهت گیری یوان به تعاملات تیم بایدن با چین بستگی خواهد داشت، اما اساساً می بایست منتظر ماند  تا 20 ژانویه روی کار بیاید. وی انتظار دارد که یوان در کوتاه مدت در بازه 6.59-6.54  معامله شود.

  بانک خلق چین، نرخ میانه روزانه یوان را 6.5749 برای هر دلار تعیین کرد، که نسبت به نرخ قبلی در 6.5809 قرار گرفت. یوان اسپات در 6.5750 در هر دلار باز شد و درنیمروز در 6.5773 تغییر وضعیت داد، 0.2 درصد قوی تر از قبل.

  هزینه های استقراض یوان یک شبه در هنگ کنگ به بالاترین سطح بیش از سه ساله جهش کرد و به بالاترین میزان خود از 2 ژوئن 2017 رسیده است. شاخص جهانی دلار از نزدیک به 92.127 به 92.081 کاهش یافت. (1 دلار = 6.5769 یوان چین)

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو