عصر بازاربرنج

۶ شهر آمریکا که به شما پول می دهند تا به آنجا بروید!

عصر اعتبار- رقابت بر سر جذب نیروی کار ماهر باعث در نظر گرفتن مشوق های مالی جذابی در برخی شهرها شده است.

۶ شهر آمریکا که به شما پول می دهند تا به آنجا بروید!
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، با توجه به گستردگی شیوع کرونا در آمریکا و خسارت سنگین کسب و کارهای آمریکایی از این ویروس، نیاز به نیروی کار ماهر در این کشور برخی از شهرها را بدان واداشته است که به منظور ترغیب افراد ماهر در مهاجرت به آن ها مشوق های مالی در نظر بگیرند. در ایالت ورمونت میزان استقبال از این برنامه به حدی بود که این ایالت در ماه اکتبر اجرای آن را متوقف کرد اما هنوز 6 برنامه مشابه وجود دارد که می توان برای آن ها اقدام کرد:

  1- تولسا- اوکلاهاما

  این شهر اعلام کرده است به کسانی که بتوانند پیشنهاد دورکاری از یک کارفرما دریافت کرده و قرارداد آن ها به صورت تمام وقت باشد تا 10 هزار دلار پرداخت خواهد کرد. برای واجد شرایط بودن در این برنامه لازم است 18 سال به بالا باشید و خارج از ایالت اوکلاهاما ساکن باشید. همچنین داشتن ویزای کار آمریکا نیز الزامی است. 

  2- اوزارکس- آرکانزاس

  این شهر شمال غربی به 100 ایده برتر کارآفرینی در حوزه علم، مهندسی و ریاضیات 10 هزار دلار پرداخت می کند. برای واجد شرایط بودن در این برنامه باید حداقل 24 سال سن داشت و کار تمام وقت راه اندازی کرد داشتن ویزای کار یا شهروندی یا اقامت دایم آمریکا و همچنین حداقل دو سال سابقه کاری نیز از دیگر شروط این برنامه است. 

  3- ساوانا- جورجیا

  اگر در جورجیا ساکن هستید و در حوزه مراقبت های درمانی، هوافضا یا تولیدات پیشرفته فعالیت دارید پس از نقل مکان به چاتهام کانتی 2000 دلار دریافت خواهید کرد. 

  4- توپکا- کانزاس

  به افرادی که پس از یافتن شغل به این شهر مهاجرت کنند 10 هزار دلار هزینه رهن و 15 هزار دلار کمک هزینه خرید خانه داده می شود. شغل باید تمام وقت و فرد اجازه کار در آمریکا را داشته باشد. 

  5- نیوتون- ایوا

  این برنامه به افرادی که مهاجرت شغلی داشته باشند کمک هزینه خرید مسکن معادل 5000 دلار برای خرید خانه بین 100 هزار تا 180 هزار دلار و کمک هزینه 10 هزار دلاری برای خرید خانه به قیمت بالای 180 هزار دلار می پردازد. 

  6- همیلتون- اوهایو

  فارغ التحصیلان رشته های مهندسی، ریاضی و علوم پایه که پیشنهاد شغلی تمام وقت در این ایالت دریافت کنند تا 10 هزار دلار کمک هزینه دریافت می کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی