عصر بازاربرنج

سخنگوی کمیسیون اجتماعی:

طرح بازنشستگی پیش از موعد برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌ها رفت

عصر اعتبار- سخنگوی کمیسیون اجتماعی درباره انتشار اخباری مبنی بر تعلیق طرح بازنشستگی پیش از موعد گفت: این طرح برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیته اداره استخدامی فرستاده شده است.

طرح بازنشستگی پیش از موعد برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌ها رفت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، علی بابایی کارنامی در مورد طرح بازنشستگی پیش از موعد اظهار کرد: بعضی خبرگزاری‌ها می‌گویند که این طرح تعلیق شده است در حالی که به اصطلاح قانونی طرح «مراعا» شده است یعنی برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیته اداره استخدامی فرستاده شده است.

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی افزود: طبق قانون هر طرحی که به بررسی و تحقیق بیشتر نیاز داشته باشد، به اصطلاح قانونی «مراعا» می‌شود.

  بابایی کارنامی در پاسخ به این پرسش که بررسی بیشتر طرح بازنشستگی پیش از موعد چقدر طول می‌کشد، گفت: آئین نامه داخلی مجلس زمان مشخصی را تعیین نکرده است. مدت زمان بررسی به محققان مرکز پژوهش‌ها و سایر نهادهای مربوطه وابسته است.

  به گزارش ایسنا، طبق طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد آقایان با 25 سال و بانوان با 20 سال سابقه کار بازنشسته می‌شوند. همچنین بازنشسته شدن کارمندان نیازی به تایید مدیر یا رئیس اداره مربوطه ندارد و شرط سنی سابق از این طرح حذف شده است.

  بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس پیش‌تر انتقاداتی مبنی بر ناتوانی صندوق‌های بازنشستگی برای اجرای این طرح داشتند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی