عصر بازاربرنج

زمان واریز یارانه برای ۹۵ درصد ایرانی‌ها

عصر اعتبار- یارانه نقدی دی‌ماه ساعت ۲۴ امروز (شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

زمان واریز یارانه برای ۹۵ درصد ایرانی‌ها
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، یارانه دی‌ماه، اولین یارانه سال یازدهم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌هاست. مبلغ 45 هزار و 500 تومانی که از آذر 1389 پرداخت آن آغاز شده، همچنان هر ماه به حساب خانوارها بدون هیچ تغییری در مبلغ  واریز می‌شود.

  چند سالی است که در راستای حمایت از خانوارهای هدف ماهانه مبلغی تحت عنوان افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به همراه یارانه نقدی در هر ماه پرداخت می‌شود.

  با وجود تاکید قوانین بودجه و شناسایی و غربالگری یارانه بگیران و حذف افراد پردرآمد، اقدام موثری در این رابطه صورت نگرفته و همچنان 95 درصد ایرانی‌ها (حدود 78 میلیون نفر) یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافت می‌کنند که در سال بیش از 42 هزار میلیارد تومان هزینه این پرداخت نقدی دولت است.

  کسر قسط هفتم وام یک میلیونی

  اما از ابتدای سال جاری پرداخت وام یک میلیون تومانی به 23 میلیون خانوار یارانه‌بگیر برای کمک به آنها در جریان شیوع ویروس کرونا در دستور کار قرار گرفت و از سوی بانک مرکزی اجرایی شد که بعد از مدتی تنفس کسر اقساط آن از حساب یارانه‌ بگیران آغاز  شده است.

  براین اساس، در دی‌ماه هفتمین قسط از اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی نیز از حساب سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند کسر می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی