عصر بازاربرنج

پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی کیتکونیوز

ریزش قیمت طلا به این زودی جبران نخواهد شد

عصر اعتبار- در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال استریت پیش بینی کردند ریزش قیمت طلا بعید است سریعا احیا شود.

ریزش قیمت طلا به این زودی جبران نخواهد شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تحلیلگران به کیتکونیوز گفتند: طلا در پایان هفته در نتیجه ریزش بازارهای سهام که باعث وحشت بازارهای فلزات در معاملات روز جمعه داشت، فشار کاهشی شدیدی را تجربه کرد. بعلاوه رشد شاخص دلار آمریکا اوضاع را برای طلا در کوتاه مدت دشوارتر کرد.

  آدام بوتون، رییس استراتژیست فارکس لایو اظهار کرد: بازار در حال وفق یافتن با پیامدهای تدابیر محرک مالی، نگرانیهای تورمی و بهبود ارزش دلار آمریکاست. مدتی طول خواهد کشید تا روند صعودی طلا دوباره آغاز شود.

  فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار کرد: با نزولی شدن بازارهای سهام، سرمایه گذاران به وحشت افتاده و دست به فروش زده اند. اگر روند رشد شاخص دلار و بازده اوراق خزانه ادامه پیدا کند، اونس طلا ممکن است به پایین 1800 دلار سقوط کرده و تا سطح 1795 دلار عقب نشینی کند.

  در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان بازار، 16 نفر شرکت کردند که از میان آنها 37.5 درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرده و 37.5 درصد نظر خنثی داشتند و تنها 25 درصد به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین بودند.

  تحلیلگران همچنین به الگوی فنی اشاره کردند که نشانه احتمال کاهش بیشتر قیمتها در روزهای آتی است.

  برخلاف تحلیلگران، اکثریت سرمایه گذاران خرد که در نظرسنجی کیتکونیوز شرکت کردند، صعود قیمت طلا به سطح بالاتر را پیش بینی کردند. از 1701 نفری که در نظرسنجی سرمایه گذاران رای داند، 54.4 درصد افزایش قیمت و 23.7 درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند و 21.9 درصد نظری نداشتند.

  طلا روز جمعه تحت تاثیر آمارهای اقتصاد کلان آمریکا و رشد ارزش دلار کاهش چشمگیری پیدا کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل در فوریه 21 دلار و 50 سنت معادل 1.2 درصد کاهش یافت و در 1829 دلار و 90 سنت بسته شد و برای کل هفته 0.3 درصد کاهش ثبت کرد.

  مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز گفت: طلا تحت تاثیر دلار قویتر و عوامل فنی ضعیفتر نزولی شده و با متوقف شدن روند صعودی نیمه اول هفته، به پایین میانگین قیمت 200 روزه رسیده است. اگر اونس طلا به پایین 1800 دلار سقوط کند، ممکن است حمایت در نزدیکی 1765 دلار را امتحان کند و اگر این سطح حمایتی شکسته شود، محدوده قیمت 1690 تا 1700 دلار مورد توجه قرار می گیرد.

  مایکل مور، موسسه وب سایت مور آنالیتیکس توصیه کرد سرمایه گذاران در معاملات هفته جاری به سطوح تکنیکال توجه کنند.

  پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکو متالز اظهار کرد: اگر هفته جاری سطح 1825 دلار شکسته شود، بازار به سطح 1800 دلار و سپس 1775 دلار متمرکز می شود. وی در ادامه افزود: با این حال اگرچه نزول طلا به پایین سطح 1800 دلار در معاملات هفته جاری بعید است اما برای طلا سازنده خواهد بود. چشم انداز اقتصادی کوتاه مدت همچنان نگران کننده به نظر می رسد و باعث می شود سرمایه گذاران به دنبال نقدینگی باشند. بازار آسیب پذیر است اما من انتظار دارم طلا سطح 1825 دلار را حفظ کند. زمانی که بایدن قدرت را تحویل بگیرد و تزریق پول آغاز شود، نسبت به بازارهای فلزات ارزشمند بسیار خوش بین هستم.

  بسیاری از کسانی که درباره روند قیمت طلا در هفته جاری نظر خنثی داشتند، انتظار دارند طلا بین محدوده 1800 تا 1900 دلار بماند.

  کسانی که نسبت به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین هستند، کاهش قیمت روز جمعه را موقتی دانسته و بازده بالاتر اوراق خزانه را مشکل بزرگی برای این فلز ارزشمند نمی دانند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو