عصر بازاربرنج

افزایش تقاضا عامل گرانی سکه امامی

پیش بینی قیمت طلا در روزهای ریزش نرخ ارز

عصر اعتبار- نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: امروز به دلیل رشد جزیی ارزش اونس جهانی، قیمت طلا اندکی افزایش یافت و علت گرانی سکه امامی هم بالا بودن تقاضا است.

پیش بینی قیمت طلا در روزهای ریزش نرخ ارز
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از اقتصادآنلاین، محمد کشتی‌آرای با اشاره به وضعیت امروز بازار طلا اظهار کرد: اونس جهانی نسبت به دیروز حدود 8دلار افزایش یافته اما روند بازار ارز همچنان نزولی است، این موضوع بر قیمت طلا و سکه تاثیر گذاشته و باعث شده قیمت‌ها اندکی گران شود.

  او به میزان تقاضا در بازار هم اشاره کرد و افزود: مصنوعات طلا همچنان خریدار ندارد و به نوعی رکود روانی در بازار حکمفرما است اما از ابتدای امروز میزان تقاضا برای سکه امامی بالا رفته و باعث شده قیمت آن تا 10میلیون تومان برسد.

  به گفته کشتی‌آرای، همین رشد تقاضا باعث شده حباب سکه که طی هفته گذشته تا 250 هزار تومان هم پایین آمده بود، در بازار امروز به 900هزار تومان افزایش یابد.

  کفه فروشنده‌ها سنگین‌تر از خریداران
  نایب رییس دوم اتحادیه طلا گفت: در این هفته با توجه به ریزش شدید قیمت‌ها، تعداد فروشنده‌ها از ترس ادامه روند نزولی بازار بیشتر از خریداران شده است و فعلا کسی طلا  نمی‌خرد.

  او با پیش‌بینی آینده بازار تصریح کرد: اگر روند بازار ارز همچنان نزولی باشد، در روزهای آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه خواهیم بود.

  طلا و سکه امروز با چه قیمتی معامله می‌شود؟
  کشتی‌آرای با اشاره به قیمت‌های امروز بیان کرد: در ساعت (12:30) امروز، قیمت هر قطعه سکه امامی با حدود 250هزار تومان افزایش در مقایسه با دیروز به 10میلیون تومان رسید و بهای سکه طرح قدیم همچنان 9میلیون و 350هزار تومان است.

  او اضافه کرد: قیمت نیم سکه به پنج میلیون و 350هزار، ربع سکه سه میلیون و 400هزار و سکه یک گرمی به دو میلیون تومان رسید؛ همچنین امروز قیمت هر مثقال طلا سه میلیون و 990هزار و هر گرم طلای 18عیار 921هزار تومان است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو