عصر بازاربرنج

سازمان هدفمندی یارانه‌ها مکلف به ثبت نام جاماندگان یارانه شد

عصر اعتبار- سخنگوی کمیسیون تلفیق به تشریح جلسه امروز کمیسیون تلفیق پرداخت.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها مکلف به ثبت نام جاماندگان یارانه شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در حاشیه جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: سال آینده 35 میلیون نفر 183 هزارتومان یارانه نقدی دریافت می‌کنند، لازم به ذکر است که 10 میلیون نفر افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی جز این 35 میلیون نفر هستند.

  وی افزود: همچنین در سال آینده، 23 میلیون نفر 136 هزار تومان در ماه و 20 میلیون نفر دیگر هم 91 هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد که با این حساب شمار افراد یارانه بگیر در کشور 780میلیون نفر است.

  زارع بیان کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، سازمان هدفمندی یارانه‌ها مکلف شد از افرادی که بنا به دلایلی یارانه دریافت نکرده و یا یارانه به آن‌ها تعلق نگرفته است، دوباره ثبت نام به عمل آورد، در غیر این صورت افراد می‌توانند این موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند.

  وی گفت: در سال آینده برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 19 هزار میلیارد تومان به منظور پرداخت حقوق و مستمری اختصاص یافت، همچنین کمیته امداد اجازه داده شد که برای سال آینده 2 میلیون نفر از افرادی که تمکن مالی ندارند را تحت پوشش خود قرار دهد و مقرر شد 13 هزار و 400 میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق به دولت اختصاص پیدا می‌کند.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق بیان کرد: بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق، 2 هزار میلیارد تومان به منظور تهیه تبلت، عینک، سمعک و تجهیزات هنرستان‌ها و مدارس شبانه روزی مناطق محروم در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

  وی گفت: همچنین مبلغ 3200 میلیارد تومان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و 500 میلیارد تومان برای حمایت از زنان سرپرست خانوار تخصیص یافت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی