عصر بازاربرنج

مرکز آمار؛

نرخ تورم دی ماه ۳۲.۲ درصد شد

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٢.٢ درصد رسید.

نرخ تورم دی ماه ۳۲.۲ درصد شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان (٥٥,٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤١.٥ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٢.٢ درصد رسید.

  کل خانوارها

  در دی ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١۰۰=١٣٩٥) به ٢٨٥,٧ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٨ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان زنجان با ٣.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­ های مازندران و قم با ۰.٧ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٤٦.٢ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان (٥٥.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم  (٤١.٥ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٢.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (٣٦.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مرکزی (٢٨.٨ درصد) است.

  خانوارهای شهری

  در دی ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١۰۰=١٣٩٥) به ٢٨٢,٩ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٩ درصد افزایش نشان می ­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان زنجان با ٣.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­ های گلستان، قم و مازندران با ۰.٧ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٤٥.٥ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کردستان (٥٥.٤ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤١.٥ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای شهری به عدد ٣٢.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان  (٣٦.٢ درصد) و  کمترین آن  مربوط به استان ­های  آذربایجان غربی و مرکزی (٢٨.٦ درصد) است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی