عصر بازاربرنج

تازه‌ترین وضعیت سپرده‌ و وام بانکی

عصر اعتبار-میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان آبان سال جاری نسبت به سال گذشته معادل ۴۱.۶ و ۴۶.۸ درصد افزایش یافته است.

تازه‌ترین وضعیت سپرده‌ و وام بانکی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان آبان ماه سال جاری، مانده کل سپرده‌ها به رقم 3432 هزار و 300 میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل 41.6 و 26.4 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

  همچنین، بالاترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده 1857 هزار و 200 میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 8400 میلیارد تومان است.

  علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان 2513 هزار و 700 میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل 46.8 و 29.9 درصد افزایش داشته است.

  طبق این گزارش، بیش‌ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده 1618 هزار میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل 8400 میلیارد تومان است.

  نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی 81.3 درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب 2.5 و 1.9 واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد که نسبت مذکور در استان تهران 95.6 درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد 112 درصد است.

  در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو