عصر بازاربرنج

سطح دستمزدهای آمریکا کفاف مخارج خیلی از شهروندان را نمی دهد

عصر اعتبار- دموکرات ها پیشنهاد داده اند طی چهار سال حداقل سطح دستمزد دو برابر شود.

سطح دستمزدهای آمریکا کفاف مخارج خیلی از شهروندان را نمی دهد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، خبرگزاری سی ان بی سی در گزاشی به اشاره به لایحه پیشنهادی دموکرات ها برای افزایش حداقل سطح دستمزد این کشور به ساعتی 15 دلار نوشت: اگر این لایحه تصویب شود بسیاری از شهروندان آمریکایی از کف درآمدی بالاتری بهره مند خواهند شد اما واقعیت این است که این حقوق در بسیاری از موارد کمتر از چیزی است که یک فرد شاغل برای تامین هزینه های زندگی اش به آن نیاز دارد. این مساله به ویژه برای خانواده هایی که دو فرزند و بیشتر دارند و یا پدر و مادرانی که به تنهایی کودک خود را بزرگ می کنند بغرنج تر است. 

  به گفته سی ان بی سی، با توجه به هزینه های بالای زندگی در ایالت های کالیفرنیا، نیویورک، هاوایی، نیوجرسی و مری لند، نیاز است تا حداقل سطح دستمزدها از ساعتی 15 دلار هم بیشتر شود. با مقایسه نسبت هزینه های زندگی در بخش هایی مانند حمل و نقل، مواد غذایی، هزینه های درمانی و هزینه مسکن، افزایش سطح دستمزد بیش از همه به نفع ساکنان ایالت های جنوبی و مرکزی آمریکا خواهد بود. 

  جودی کنتی- نماینده دولت در پروژه ملی قانون کار- گفت: ممکن است برخی ها افزایش سطح دستمزد به 15 دلار را یک افزایش عجیب بدانند اما در واقعیت این افزایش دستمزد (با توجه به هزینه های زندگی) خیلی هم بالا نیست. 

  طبق برنامه پیشنهادی دکوکرات ها قرار است حداقل سطح دستمزد آمریکا به تدریج و تا پایان سال 2025 به ساعتی 15 دلار افزایش پیدا کند و قرار است منابع مالی مورد نیاز آن از بسته پیشنهادی 1.9 تریلیون دلاری تامین شود. 

  در حال حاضر متوسط حداقل سطح دستمزد آمریکا ساعتی 7.25 دلار است و درآمد سالانه 15 هزار دلاری به عنوان کف درآمدی سالانه در نظر گرفته شده است. با این حال هزینه سالانه یک خانوار در این کشور 32 هزار دلار اندازه گیری شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو