عصر بازاربرنج

سازوکار اخذ تسهیلات بانکی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تعیین شد

عصر اعتبار- نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازوکار اخذ تسهیلات دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری از بانک ها را مشخص کردند.

سازوکار اخذ تسهیلات بانکی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تعیین شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1400، بندهای الف و ب تبصره 9 ماده واحده لایحه را بررسی کرده و آن ها را به تصویب رساندند.

  بر اساس بند الف تبصره 9 لایحه، به دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری اجازه داده می شود با تصویب هیأت امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال 1399 نسبت به أخذ تسهیلات از بانک ها از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند و در جهت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای خود با اولویت ساخت، خرید و تکمیل خوابگاه های متأهلین به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته موضوع بند (پ) ماده (103 ) قانون برنامه ششم توسعه استفاده و نسبت به بازپرداخت اقساط از محل درآمد اختصاصی خود اقدام کنند.

  بر اساس بند ب تبصره 9 لایحه، صددرصد ( %100 ) وجوه اداره شده پرداختی از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی از سال 1385 تا سال 1399 تا سقف دو هزار میلیارد (000.000.000.000. 2)ریال به خزانه داری کل کشور واریز می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو