عصر بازاربرنج

افشای جزییات جدید از تجارت طلای ونزوئلا

عصر اعتبار- یک نماینده مخالف دولت مادورو گفت: ونزوئلا از طریق هواپیماهای روسی در سال ۲۰۲۰ به مالی در قبال یورو و دلار آمریکا طلا ارسال کرده است.

افشای جزییات جدید از تجارت طلای ونزوئلا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، خولیو بورخس که از سوی خوان گوایدو، رهبر مخالفان به عنوان فرستاده وی در خارج از ونزوئلا تعیین شده است، گفت: طلا در مالی پالایش شده و سپس در امارات متحده عربی به فروش رفته است و به دولت نیکلاس مادورو که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد اجازه داده است ارز خارجی بدست آورد.

  آمریکا که مادورو را به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری 2018 ونزوئلا متهم کرده است، اوایل سال 2019 با هدف قطع درآمدهای نفتی و سرنگونی دولت مادورو، شرکت نفتی دولتی PDVSA را هدف تحریم قرار داد. دولت سوسیالیست ونزوئلا به فروش طلا به عنوان منبع درآمد روی آورد و در نتیجه ذخایر بانک مرکزی این کشور به پائین‌ترین میزان در 50 سال اخیر سقوط کرد.

  صادرات طلای ونزوئلا هم تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

  بر اساس گزارش رویترز، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: مادورو از سال 2016 به تشویق، حمایت و تسهیل معدنکاری غیرقانونی، توزیع و فروش طلا توسط حلقه یارانش پرداخته است و منابع طبیعی کشور را دارایی خود به حساب آورده و اکوسیستم ضعیف را نابود کرده است.

  با این حال، وی به نقش کشورهای مالی و امارات متحده عربی در تجارت طلای ونزوئلا مستقیما نپرداخت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی