عصر بازاربرنج

خالق نرم افزار مک‌آفی به کلاهبرداری در تبلیغ رمزارزها متهم شد

عصر اعتبار- دادستانهای آمریکایی علیه جان مک‌آفی، چهره امنیت سایبری برجسته و خالق نرم افزار آنتی ویروس مک‌آفی که در اسپانیا به دلیل اتهامات مالیاتی آمریکا در بازداشت بسر می برد، برای کلاهبرداری و پولشویی به دلیل استفاده از رسانه اجتماعی برای تبلیغ رمزارزها اعلام جرم کردند.

خالق نرم افزار مک‌آفی به کلاهبرداری در تبلیغ رمزارزها متهم شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، دادستانهای فدرال در نیویورک مدعی هستند که مک‌آفی و مرد دیگری به نام جیمی گیل واتسون جی آر از حساب توییتری مک‌آفی برای تبلیغ رمزارزها استفاده کرده اند بدون این که فاش کنند که برای این تبلیغ پول دریافت می کنند و از این طریق بیش از 13 میلیون دلار کسب کرده اند. واتسون که دادستانها می گویند مدیرعامل تیم رمزارز مک‌آفی است، پنج شنبه هفته گذشته در تگزاس دستگیر شد و روز جمعه در برابر یک قاضی فدرال قرار گرفت.

    مک‌آفی ژوئن سال گذشته به عدم تنظیم اظهارنامه مالیاتی به مدت چهار سال و مخفی کردن داراییهایش از جمله املاک و یک قایق تفریحی به نام دیگران، متهم شد. وی در اکتبر در اسپانیا دستگیر شد و منتظر استرداد به آمریکاست. دادستانهای آمریکایی می گویند مک‌آفی از طریق تبلیغ رمزارزها، سخنرانی، مشاوره شغلی و فروش حق داستان زندگی اش برای یک مستند میلیونها دلار کسب کرده است بدون این که درآمدش را اعلام کند.

    بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا همان روزی که مک‌آفی دستگیر شد، از وی شکایت و اعلام کرد وی در سالهای 2017 و 2018 خرید حداقل هفت سکه دیجیتالی را به هوادارانش در توییتر توصیه کرد بدون این که فاش کند بیش از 23 میلیون دلار برای تبلیغ آنها دریافت کرده است.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی