عصر بازاربرنج

وزیر اقتصاد:

گشایش‌هایی در منابع ارزی کشور در خارج ایجاد شده است

عصر اعتبار- وزیر اقتصاد گفت: با وجود همه محدودیت ها، منابع حاصل از فروش نفت به کشور در حال افزایش و گشایش‌هایی در منابع ارزی کشور در خارج نیز ایجاد شده است.

گشایش‌هایی در منابع ارزی کشور در خارج ایجاد شده است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، فرهاد دژپسند در نشست هم اندیشی با کار آفرینان و تولید کنندگان با بیان این که در سه ماهه سوم امسال، رشد اقتصادی غیر نفتی و همچنین با احتساب نفت مثبت بوده و آمار‌های اقتصادی امیدوارکننده است افزود: با وجود جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه در 30 سال گذشته، در یازده ماه امسال، صادرات غیر نفتی به 32 میلیارد دلار و واردات به 34 میلیارد دلار رسیده است.

  وی اضافه کرد: این در حالیست که 85 درصد واردات ما مواد اولیه و کالا‌های سرمایه‌ای است.

  وزیر اقتصاد گفت: در ده ماه امسال، هزار و 400 هزار میلیارد تومان از طریق شبکه بانکی تسهیلات پرداخت شده که این رقم در کل سال گذشته 975 هزار میلیارد تومان بوده است.

  دژپسند افزود: با وجود همه محدودیت ها، منابع حاصل از فروش نفت به کشور در حال افزایش و گشایش‌هایی در منابع ارزی کشور در خارج نیز ایجاد شده است.

  وی با اشاره به برخی مشکلات فعالان اقتصادی در زمینه گمرک، مالیات و همچنین تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی گفت: بازار سرمایه می‌تواند در تامین مالی اقتصاد نقش اصلی را داشته باشد این در حالیست که بین بنگاه‌های اقتصادی به ویژه کارخانه‌های بزرگ هنوز استفاده از ظرفیت بازار سرمایه به طور کامل جا نیافتاده است.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: شورای عالی بورس، آمادگی کامل دارد تا به بنگاه‌های اقتصادی برای سرعت بخشیدن به تامین مالی از بورس کمک کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی