عصر بازاربرنج

حذف ۲۴ میلیون نفر از دریافت یارانه به صلاح نیست

عصر اعتبار- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حذف ناگهانی ۲۴ میلیون نفر از جمعیت یارانه بگیر در شرایط کرونا به صلاح کشور نیست.

حذف ۲۴ میلیون نفر از دریافت یارانه به صلاح نیست
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: بخش قابل ملاحظه‌ای از جمعیت ثروتمند کشور اصلا برای دریافت یارانه ثبت نام نکردند و جزو گردونه دریافت کنندگان یارانه نیستند و بقیه هم که ثبت نام کرده‌اند حدود 75 میلیون و 600 هزار نفر هستند که در دهک‌های دهگانه تقسیم‌بندی شده‌اند.

    وی افزود: با بررسی‌های انجام شده از طریق اطلاعات ثبتی که در اختیارمان است؛ حذف ناگهانی 24 میلیون نفر از این جمع در شرایط کرونا به صلاح کشور نیست و ما متناسب با دریافت اطلاعات دقیق‌تر از زندگی افراد می‌توانیم نسبت به حذف آن‌ها از دریافت یارانه اقدام کنیم.

    وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در این زمینه مرکز تحقیقاتی ما در کنار پایگاه اطلاعات بایگانی مشغول به کار است و به صورت مستمر و منظم در هر لحظه به هرگونه اطلاعات دقیقی دسترسی دارد تا اگر کسی مشمول دریافت یارانه نبود آن را از گردونه حذف می‌کند و از افرادی که در نوبت هستند طبق قانون جدید مجلس ثبت نام جدید به عمل آورد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی