عصر بازار

جزئیات طرح اتحاد بورس و بیمه

عصر اعتبار- امروز با حضور جمعی از فعالان بازار سرمایه و بیمه از طرح اتحاد بورس و بیمه رونمایی شد.

جزئیات طرح اتحاد بورس و بیمه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، علیرضا هادی - یک فعال حوزه بیمه - در مراسم رونمایی از این طرح با بیان این‌که طرح اتحاد بورس و بیمه یک گام جدید برای جذب مشتریان برای بازار بیمه زندگی است، اظهار کرد: در این طرح افراد می‌توانند علاوه بر تضمین سودی که در بیمه دارند با مشارکت از منافع در دوره‌های کوتاه مدت برخوردار شوند.

  وی در توضیح طرح اتحاد بورس و بیمه گفت: هزینه عمومی و اداری در این طرح صفر شده و مشتری مجبور به پرداخت آن نیست. چنین 15 درصد از سود حاصل از سرمایه‌گذاری، مازاد نرخ فنی دریافت می‌شود. البته هرچه دوره بیمه نامه بلند مدت‌تر باشد سود تضمینی بالاتری دارد.

  فعال حوزه بیمه با تاکید بر این‌که در این سهام بیمه نمی‌شود، اظهار کرد: برای مثال از 100 واحد پولی که از بیمه زندگی دریافت می‌کنیم همانطور که بخشی از آن به بانک سپرده می‌شود بخش دیگر نیز در بازار سرمایه سرمایه گذاری خواهد شد. میزان حق بیمه محدودیت ندارد و وابسته به توان افراد است. نرخ تضمین در دوره یکساله 10 درصد، دوره دو ساله 11 درصد، دوره سه ساله 13 درصد و دوره چهار ساله و پنج ساله 15 درصد است.

  به گفته هادی، براساس مقررات بیمه مرکزی حق تضمین آینده وجود ندارد و طبق پیش بینی‌ها به مشتری اعلام می‌شود که میزان بازدهی چقدر خواهد بود.

  وی تاکید کرد: بیمه نامه به شرط حیات فرد است و بیمه نامه به گونه‌ای صادر می‌شود که حق بیمه پس از فوت فرد به وراث برگشت داده شود.

  همچنین در این مراسم احمد اتحادپور - یک فعال دیگر بازار سرمایه - اظهار کرد: دغدغه سرمایه گذاران در بازار سرمایه این بود که زمانی که وارد بازار می‌شوند، در زمان صعود بازار سود کنند و در زمان ریزش دچار زیان شوند به همین دلیل نیاز به یک سپر بیمه‌ای داشتند که دارایی خود را از دست ندهند.

  وی ادامه داد: مذاکرات طرح اتحاد بورس و بیمه از هشت ماه پیش آغاز شد و اکنون به نتیجه رسید. براین اساس مدت قرارداد یک تا پنج ساله بوده و اصل سرمایه و درصدی از سود فرد تضمین می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی