عصر بازار

رشد یک و نیم درصدی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی

عصر اعتبار- بررسی مدیریت آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تامین اجتماعی، رشد یک و نیم درصدی بیمه‌شدگان اصلی سازمان تامین اجتماعی را در اسفند ماه سال ۹۹ به نسبت اسفند سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد.

رشد یک و نیم درصدی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان اصلی این سازمان (بدون محاسبه بیمه بیکاری) در اسفند سال گذشته 14 میلیون و 366 هزار و 206 نفر برآورد شده و این رقم در اسفند سال 98، 14 میلیون و 147 هزار و 532 نفر بوده است.
  بیشترین رشد تعداد بیمه شدگان اصلی سازمان تامین اجتماعی هم در سال 99 در قیاس با اسفند سال 98 مربوط به اداره کل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان است که رشد 5.9 را نشان می‌دهد. بیمه شدگان این استان از 207 هزار و 479 در اسفند سال 98 به 219 هزار و 721 نفر در اسفند سال 99 رسیده است.
  ادارات کل تامین اجتماعی یزد، قزوین، شهرستان‌های تهران، البرز، خراسان جنوبی، کرمان، سمنان، گیلان، مرکزی، اصفهان و کردستان به ترتیب در جایگاه بعدی میزان رشد بیمه شدگان تامین اجتماعی در مقایسه با اسفند سال 98 نسبت به اسفند 99 قرار گرفته اند.
  سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بازنشستگی کشور بیش از 50 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش مقررات حمایتی از جمله درمان قرار داده است.
  بر اساس آخرین آمارها، بیش از 14 میلیون نفر از جمعیت کشور به عنوان بیمه‌شده اصلی و بیش از چهار میلیون نفر به عنوان مستمری‌بگیر بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان از تعهدات بلندمدت و کوتاه‌مدت بیمه‌ای و درمان بهره‌مند می‌شوند. با احتساب اشخاص تبعی تحت تکفل این گروه‌ها، در مجموع بیش از 44 میلیون نفر از جمعیت کشور عضو خانواده تامین اجتماعی به شمار می‌روند.
  حسین امیری گنجه مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ هم 29 اردیبهشت ماه گفته بود: تمام دانشجویان سراسر کشور هم برمبنای حداقل حقوق (2میلیون و 656هزار تومان) و با نرخ 12درصد حق بیمه و پرداخت 318 هزار تومان می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار گیرند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی