عصر بازار

۲۱۵هزار نفر مقرری می گیرند

اختصاص ۱۲هزار میلیارد برای بیمه بیکاری

عصر اعتبار- معاون بیمه‌ای‌ سازمان تأمین اجتماعی از اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری در سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۱۵ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند.

اختصاص ۱۲هزار میلیارد برای بیمه بیکاری
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مهرداد قریب ظهار داشت: قانون بیمه بیکاری تغییری نکرده و فقط در مورد افرادی که متأثر از کرونا، شغل خود را از دست داده بودند در اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 کمی تغییر کرد و این افراد به صورت جداگانه مستمری بیکاری دریافت کردند که این موضوع نیز مصوبه اقتصادی ستاد ملی کرونا بود و فقط برای آن سه ماه تصمیم جداگانه گرفته شد.

  معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی افزود: 95 درصد افرادی که بیکار شدند و در سامانه ثبت‌نام انجام دادند، پس از پالایش انجام شده، مستمری سه ماهه بیمه بیکاری را دریافت کردند.

  وی ادامه داد: از آن تاریخ به بعد، بیمه بیکاری همچنان شامل حال همه افرادی که شغل خود را از دست می‌دهند شد و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی بر اساس سابقه کار و پرداخت حق بیمه و همچنین متأهل و مجرد بودنشان، مستمری بیکاری دریافت می‌کنند.

  قریب با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای دریافت بیمه بیکاری به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، گفت: نیازی به مراجعه به وزارت کار و شعب تأمین اجتماعی وجود ندارد و درخواست‌هایی که از طریق سامانه انجام می‌شود، مورد بررسی قرار گرفته و تائید می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 215 هزار نفر مقرری‌بگیر بیمه بیکاری هستند، اظهار داشت: افراد بر اساس سوابقشان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و در نهایت طی 45 روز و در صورت کامل بودن مدارک بیمه‌ای‌شان، مقرری به آنها تعلق می‌گیرد.

  وی گفت: اعتباری که امسال برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری در نظر گرفته شده 12 هزار میلیارد تومان است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی