عصر بازار

توقف چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت

عصر اعتبار- معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت در صندوق‌های کارکنان دولت، صندوق بیمه سلامت ایرانیان و صندوق سایر اقشار از ابتدای تیر ماه ۱۴۰۰ متوقف می‌شود.

توقف چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از شبکه خبر، "مهدی رضایی" با اشاره به فرآیند کاهش نیاز به دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت گفت: این فرآیند از ابتدای اردیبهشت به صورت تدریجی آغاز شده و افراد فقط با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات بیمه سلامت برخوردار شوند.

  معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: به منظور تحقق قانون برنامه ششم توسعه و همچنین قانون برنامه بودجه سال 1400، سازمان بیمه سلامت مکلف است که خدمات را به صورت الکترونیک ارائه کند که در این زمینه، کاهش نیاز به دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت باید محقق شود.

  وی بیان کرد: در این مرحله نیازمند تعامل و هماهنگی با مراکز ارائه خدمات بوده و در این زمینه نظام پاسخگویی سازمان بیمه سلامت را در اداره‌های کل استانی فعال‌تر کرده‌ایم تا ابهامات موجود را برطرف کنیم.

  معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: از روز سه‌شنبه یکم تیرماه خدمات مراکز بیمه سلامت صرفا با ارئه کارت ملی انجام و چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت متوقف خواهد شد.

  وی افزود: عدم چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت از ابتدای تیر ماه 1400 به منظور الکترونیکی شدن خدمات سازمان بیمه سلامت صورت می‌گیرد. بیمه شدگان این سازمان می‌توانند با ارائه کارت ملی هم در بخش خصوصی و هم دولتی از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

  رضایی بیان کرد: اگر بیمه شدگان با مشکلی در این خصوص مواجه شدند، می‌توانند از طریق تماس با سامانه 1666 سازمان بیمه سلامت مشکل خود را بیان کنند تا همکاران ما با نسبت به رفع مشکل این دسته از افراد اقدام کنند.

  معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: این فرآیند از ابتدای اردیبهشت به صورت تدریجی آغاز شده و نهایتا از ابتدای تیر ماه این طرح در تمام استان‌های کشور اجرایی می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی