عصر بازار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اهواز عنوان کرد

پیش‌بینی قیمت طلا با حذف مالیات

عصر اعتبار- رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره‌فروشان اهواز گفت: با اجرایی شدن قانون حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا، مالیات از کل فرآیند فروش طلا برداشت نمی‌شود و فقط از اجرت ساخت طلا و سود آن اخذ خواهد شد.

پیش‌بینی قیمت طلا با حذف مالیات
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، عبدالرحمن ذهبی‌زاده درباره اجرای قانون حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا، اظهار کرد: مالیاتی که در گذشته بر روی طلا اعمال می‌شد، مقرر شده است تا دی ماه سال جاری اگر مشکلی در این خصوص به وجود نیاید، حذف شود.

  وی افزود: با اجرا شدن این قانون، مالیات از اصل طلا حذف می‌شود و فقط از اجرت ساخت طلا و سود آن گرفته خواهد شد.

  رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره‌فروشان اهواز با اشاره به اینکه در حال حاضر مالیات طلا طبق روال سابق اخذ می‌شود، ادامه داد: اگر مالیات بر ارزش افزوده طلا حذف شود، وضعیت قیمت طلا نسبت به وضعیت کنونی بهتر خواهد شد و مبلغ مالیات اخذشده از خریدار کمتر می‌شود.

  ذهبی‌زاده با اشاره به اینکه قیمت طلا در هفته گذشته نوسان چندانی نداشته است، گفت: هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 50 هزار تومان و تمام سکه نیز 10 میلیون و 500 هزار تومان در بازار امروز قیمت دارد.

  وی در پایان با اشاره به وضعیت معاملات در بازار طلا بیان کرد: وضعیت خرید و فروش طلا با توجه به بیماری کرونا، نوسانات قیمت و شرایط اقتصادی مردم، خوب نیست و تعریفی ندارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی