عصر بازار

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر خبر داد؛

افزایش قیمت سکه در آغاز هفته/ حباب سکه چقدر شد؟

عصر اعتبار- نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: بهای انواع سکه در بازار امروز نسبت به پایان هفته قبل، به دلیل سیگنال داخلی و خارجی افزایش یافته است.

افزایش قیمت سکه در آغاز هفته/ حباب سکه چقدر شد؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، محمد کشتی آرای نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به رشد حدود 8 دلاری هر اونس طلا و رسیدن به رقم 1811 دلار به ازای هر اونس در بازار جهانی، اظهار داشت: امروز در اولین روز کاری بازار پس از شش روز تعطیلی، شاهد رشد نسبی قیمت ها در بازار طلا و سکه هستیم. روندی که به دلیل افزایش بهای ارز به ویژه دلار در بازار تهران به نرخ 24950 تومان و همچنین گرانی قیمت جهانی طلا رقم خورده است.

  کشتی آرای در ادامه به آخرین نرخ های بازار امروز (دوشنبه چهارم مردادماه 1400) اشاره داشت و افزود: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم 10 میلیون و 550 هزار تومان رسیده است. این در حالی است که بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) نیز امروز با افزایش 365 هزار تومانی نسبت به هفته قبل، به نرخ 10 میلیون و 870 هزار تومان معامله می‌شود.

  هر نیم سکه نیز امروز به رقم 5 میلیون و 650 هزار تومان و هر ربع سکه به رقم 3 میلیون و 550 هزار تومان رسیده است. همچنین هر سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز بدون تغییر، دو میلیون و 250 تومان قیمت گذاری شده است. هر مثقال طلای آب شده در بازار امروز با افزایش به رقم  4 میلیون و 647 هزار تومان رسیده است و یک گرم طلای 18 عیار نیز یک میلیون و 72 هزار و 800 تومان قیمت گذاری شده است.

  نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر در پایان افزود: حباب سکه امامی در بازار امروز، 320 هزار تومان است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی