عصر بازار

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

عصر اعتبار- متوسط نرخ بیکاری منطقه یورو به زیر هشت درصد رسید.

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تا پایان ماه ژوئن نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.7 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.3 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 7.1 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است.

  تخمین زده می‌شود تا پایان این ماه 14 میلیون و 916 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 517 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 487 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 423 هزار نفر کاهش یافته است.

  در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با 15.2 درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با 15.1 درصد و ایتالیا با 9.7 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در هلند با 3.2 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، مالت با 3.5 درصد و لهستان با 3.6 درصد قرار دارند.

  نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 6.2 درصد و فرانسه 7.3 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در آمریکا 5.9 درصد اندازه‌گیری شده است.

  همچنین تا پایان این ماه دو میلیون و 967 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 431 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.6 و در سطح منطقه یورو 0.5 درصد کاهش داشته است.

  منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو