عصر بازار

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

عصر اعتبار- در بین کشورهای اروپایی، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با ۱۴.۶ درصد بوده است.

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تا پایان ماه جولای نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.6 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.2 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 6.9 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در 6 ماه اخیر بوده است.

  تخمین زده می‌شود تا پایان این ماه 14 میلیون و 613 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 334 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 430 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 350 هزار نفر کاهش یافته است.

  همچنین تا پایان این ماه دو میلیون و 854 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 339 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.3 و در سطح منطقه یورو 0.4 درصد کاهش داشته است.

  در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با 14.6 درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با 14.3 درصد و ایتالیا با 9.3 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.8 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، هلند با 3.1 درصد و مالت با 3.3 درصد قرار دارند.

  نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 5.9 درصد، آلمان 3.6 درصد و فرانسه 7.9 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در آمریکا 5.4 درصد اندازه‌گیری شده است.

  منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی