عصر بازار

نرخ بیکاری آمریکا کمتر می‌شود

عصر اعتبار- نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان به کمترین سطح خود از زمان شیوع کرونا رسید.

نرخ بیکاری آمریکا کمتر می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، طبق انتظارات تحلیل گران بازار کار، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه آگوست باز هم کاهشی شد و رقم 5.2 درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که 0.2 درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول 26 ماه اخیر است. از آوریل پارسال که نرخ بیکاری آمریکا با رسیدن به 14.8 درصد رکوردشکنی کرد، روند نزولی نرخ بیکاری آمریکا ادامه داشته است. 

  طی این مدت شمار جمعیت بیکاران با تغییری محسوس نسبت به ماه قبل به هشت میلیون و 380 هزار نفر کاهش پیدا کرد که این رقم 318 هزار نفر کمتر از ماه قبل است. با این حال نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان هنوز فاصله زیادی با نرخ بیکاری 3.5 درصدی ثبت شده در ماه فوریه دارد یعنی پیش از آن که بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا بر اثر کرونا به تعطیلی کشیده شود. آمریکا بزرگ ترین کانون درگیر با کرونا در جهان محسوب می شود و بیش از 664 هزار نفر از شهروندان این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده اند. 

  به گفته وزارت کار آمریکا، شمار شاغلین تا پایان این ماه با افزایش 509 هزار نفری به 153 میلیون و 150 هزار نفر رسیده است. همچنین نرخ مشارکت با افزایش 0.1 درصدی نسبت به ماه قبل به 61.8 درصد رسیده است. 

  طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های عفونی آمریکا تاکنون حدود سه چهارم از مردم این کشور به طور کامل واکسینه شده اند.  از آنجا که اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به سطوح قبل از بحران است انتظار می رود روند کاهشی نرخ بیکاری و استخدام نیروهای جدید کماکان ادامه داشته باشد.  

  متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی 1948 تا 2021 معادل 5.8 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل 2020 با 14.7 درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می 1953 با 2.5 درصد بوه است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی