عصر بازار

پاداش ۷۵۰۰ دلاری برای زندگی کردن در یک ایالت آمریکا!

عصر اعتبار- ایالت ورمونت اعلام کرد به کسانی که حاضر به کار و زندگی در آن باشند ۷۵۰۰ دلار پرداخت خواهد کرد.

پاداش ۷۵۰۰ دلاری برای زندگی کردن در یک ایالت آمریکا!
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، به دلیل کمبود نیروی کار ماهر، مقامات ایالت ورمونت تصمیم گرفته اند تا با یک پیشنهاد وسوسه کننده، شاغلان را متقاعد کنند تا به این ایالت مهاجرت کنند. طبق اعلام دولت محلی ورمونت، افرادی که موفق به کسب پیشنهاد شغلی در 50 شغل فهرست شده برنامه موسوم به جابجایی کارکنان جدید شوند، 7500 دلار وام بلاعوض دریافت خواهند کرد.

  ایالت ورمونت یکی از ایالت های ارزان قیمت اما کمتر توسعه یافته آمریکا محسوب می شود که متوسط دستمزد در آن ساعتی 13.39 دلار است. در بین مشاغل اعلام شده توسط دولت محلی نام مشاغل عمومی تری نظیر حسابداری، معلمی و مربی بدنسازی نیز به چشم می خورد. 

  تعطیلی طولانی مدت کسب و کارها در سال قبل به دلیل کرونا باعث تحمیل هزینه های زیادی به شرکت ها شد و از طرف دیگر بازگشت نیروی کار در بسیاری از مشاغل پاسخگوی نیاز شرکت ها نیست چرا که آن ها با توجه به اینکه در حال تجربه دور تازه ای از رشد کسب و کار خود هستند، تقاضای خود برای استخدام نیروی کار جدید را افزایش داده اند. 

  دولت ورمونت در بیانیه خود اعلام کرده است که با توجه به منابع مالی محدود، تنها توانایی پاسخگویی به شمار محدودی از متقاضایان را خواهد داشت و اولویت با کسانی است که زودتر برای این برنامه اعلام آمادگی کنند. این اولین بار نیست که در ایالت ورمونت چنین پیشنهادی برای ترغیب افراد به مهاجرت به آن صورت می گیرد: در سال 2018 نیز مقامات منطقه گرین مونتین در این ایالت اعلام کرده بودند 10 هزار دلار به افرادی که برای اشتغال و زندگی به آن مهاجرت کنند وام خواهند داد که در نتیجه این اقدام و به گفته جان گلدشتاین- کمیسر توسعه اقتصادی ورمونت- حدود 300 نفر نیروی کار ماهر به این منطقه وارد شدند. 

  پیش بینی می شود دور بعدی این برنامه در اوایل فوریه سال آینده اعلام شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی