عصر بازار

با مصوبه کمیسیون کشاورزی

کاهش نرخ سپرده بانک کشاورزی حذف شد

عصر اعتبار- رییس مجلس شورای اسلامی گفت که با اصلاحیه کمیسیون کشاورزی، تبصره ۷ ماده ۲ طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی ارجاعی از صحن علنی حذف شد.

کاهش نرخ سپرده بانک کشاورزی حذف شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، روز گذشته با تصویب مجلس، تبصره 7 ماده 2 طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی به کمیسیون کشاورزی جهت بررسی بیشتر ارجاع شد.

  در این تبصره آمده بود که به منظور تقویت منابع بانک کشاورزی، نرخ سپرده قانونی بانک مذکور از 10 درصد به 2 درصد کاهش می یابد و بانک کشاورزی مکلف است منابع آزاد شده حاصل از کاهش نرخ مذکور را با مبلغ برابر از منابع داخلی تلفیق و مجموعه رقم مذکور را صرف پرداخت تسهیلات سرمایه و سرمایه در گردش به طرح های اولویت دار بخش کشاورزی نماید.

  در جلسه علنی امروز( چهارشنبه) محمدباقر قالیباف رییس مجلس درباره وضعیت این تبصره گفت: روز گذشته در جریان بررسی این طرح تبصره 7 ماده 2 به کمیسیون کشاورزی ارجاع شد، در واقع ماده 2 تا پایان تبصره 6 آن به تصویب رسید و تنها تبصره 7 که موضوع استفاده از سپرده های بانک کشاورزی بود، جهت بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع شد.

  وی افزود: کمیسیون کشاورزی پیشنهاد اصلاحی خود را دیشب در سیستم بارگذاری و امروز تا ساعت 7 صبح، تعداد 7 پیشنهاد پیرامون موضوع مربوطه در سامانه ثبت شد. با توجه به مشکلاتی از جمله بار مالی این موضوع و اضافه شدن نقدینگی نزدیک به صد هزار میلیارد تومانی به کشور کمیسیون کشاورزی اصلاحیه داد و کلا تبصره 7 را حذف کردند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو