عصر بازار

وزارت اقتصاد اعلام کرد؛

انتشار ۱۱۳ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومان اوراق مالی

عصر اعتبار- وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با احتساب اوراق منتشر شده در «هفته هفدهم»، از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۱۱۳ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومان اوراق مالی منتشر کرده است.

انتشار ۱۱۳ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومان اوراق مالی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای تأمین مالی بهینه، هفدهمین هفته عرضه اوراق بدهی را برگزار کرد که پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه‌های بازار بین بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به طور کلی مبلغ 10 هزار و 246 میلیارد تومان اوراق به صورت نقدی به شرح جدول زیر به فروش رسید.

   

  با احتساب مبلغ مندرج در جدول فوق، تاکنون در مجموع 32 هزار و 359 میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق نقدی، حدود 35 درصد از طریق بازار پول و 65 درصد از طریق بازار سرمایه تأمین مالی شده است.

  با انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری شانزده هفته عرضه اوراق بدهی دولت تا تاریخ سوم شهریور 1400، در مجموع معادل 103 هزار و 113 میلیارد تومان شامل 81 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و 22 هزار و 113 میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام شده بود که جزئیات آن در جدول زیر آمده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی