عصر بازار

طلای جهانی ارزان‌تر شد

عصر اعتبار- قیمت طلا پس از این که روز گذشته دو درصد سقوط کرد، در معاملات روز جمعه بهبود یافت اما در مسیر ثبت کاهش هفتگی قرار دارد.

طلای جهانی ارزان‌تر شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.3 درصد افزایش، به 1758 دلار و 10 سنت رسید.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش، به 1759 دلار و 50 سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با 38 دلار و 10 سنت معادل دو درصد کاهش، در 1756 دلار و 70 سنت بسته شده بود.

  قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون 1.6 درصد کاهش داشته است.

  جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: اگرچه طلا تاکنون در سطح 1750 دلار حمایت یافته اما این بهبود ضعیف به نظر می رسد و طلا با آزمون دیگری در سطح 1750 دلار روبروست زیرا دلار قوی مانده است. اگر سطح 1750 دلار شکسته شود، طلا ممکن است حمایت در سطح 1715 دلار را تست کند و احتمالا از حمایت بلندمدت در حدود 1675 دلار برخوردار خواهد بود.

  دلار روز جمعه نزدیک به بالاترین سطح خود در سه هفته اخیر ماند و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

  انتشار آماری که رشد غیرمنتظره خرده فروشی آمریکا در ماه میلادی گذشته را نشان داد و انتظارات برای تعدیل تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا را تقویت کرد، روز پنج شنبه به جهش ارزش دلار و ریزش قیمت طلا منجر شد.

  بر اساس گزارش رویترز، نشست کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی آمریکا در روزهای 21 و 22 سپتامبر برگزار می شود. شمار زیادی از مقامات بانکی آمریکا اظهار کرده اند که بانک مرکزی می تواند تعدیل برنامه خرید را امسال آغاز کند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 22 دلار و 91 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.9 درصد افزایش، به 941 دلار و 31 سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 1.8 درصد کاهش، 1997 دلار و هشت سنت معامله شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی