عصر بازار

سپرده‌های بانک کارآفرین در مردادماه رشد کرد

عصر اعتبار- طبق اطلاعات ارائه شده ​از سوی معاونت مالی و امور مجامع سپرده های بلندمدت بانک کارآفرین در مردادماه رشد سه‌ درصدی را تجربه کرده است.

سپرده‌های بانک کارآفرین در مردادماه رشد کرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، گزارش عملکرد ماهانه بانک کارآفرین در مرداد ماه نشان می دهد که سپرده های بلندمدت دو ساله با حدود 5 هزار میلیارد ریال معادل 3درصد، بیشترین مبلغ  رشد را داشته است.

  در این مدت سپرده های کوتاه مدت نیز با حدود 4 هزار میلیارد ریال معادل سه درصد در رتبه دوم بیشترین رشد  و گواهی سپرده عام در این ماه با تقریبا هزار میلیارد ریال معادل 7درصد بیشترین کاهش را به خود اختصاص داده است.

  در ماه مورد گزارش، بررسی ها نشان می دهد طبق روال ماه های گذشته تسهیلات مرابحه با تقریبا 18 هزار میلیارد ریال معادل 9درصد بیشترین رشد و تسهیلات خرید دین 17درصد رشد را نشان می دهد . تسهیلات مشارکت مدنی با حدود 8هزار میلیارد ریال بیشترین کاهش را به خود ختصاص داده است.

  بررسی اطلاعات ارائه شده به بورس همچنین نشان می دهد که سپرده های بانک در مردادماه با 2.7 درصد افزایش  به 385 هزار میلیارد ریال رسیده است.تسهیلات بانک نیز طی این مدت با 3.9 درصد افزایش به 324 هزار میلیارد ریال رسیده است.

  روند اعطای تسهیلات مردادماه نیز مانند ماههای گذشته به سوی تسهیلات مبادله ای بوده است. در این ماه تسهیلات مرابحه ای 18هزار میلیارد ریال رشد داشته و طی همین مدت تسهیلات مشارکت مدنی 8هزار میلیارد ریال کاهش داشته است.

  بررسی سهم هر یک از تسهیلات بانک نشان می دهد تسهیلات مرابحه با 65 درصد بیشترین سهم از پرتفوی تسهیلاتی بانک را دارا است. تسهیلات مشارکت مدنی با 20 درصد در رتبه دوم قرار دارد . فروش اقساطی با6 درصد و جعاله با 4درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

  درآمد تسهیلات در مردادماه 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل آن 120 درصد رشد نشان می دهد، طی 5 ماهه سال جاری بانک 22هزار میلیارد ریال درآمدکسب کرده است در حالی که  18 هزار میلیارد ریال سود به سپرده ها پرداخت کرده است.

  در پایان مردادماه تراز عملیاتی بانک 3.739 میلیارد ریال مثبت شده است این در حالی است که تراز عملیاتی بانک در مدت مشابه سال قبل 275 میلیارد ریال مثبت بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی