عصر بازار

آشنایی با بانک صنعتی و بازرگانی چین(ICBC)

عصر اعتبار- بانک صنعتی و بازرگانی چین به همراه بانک چین، بانک کشاورزی و بانک سازه، به عنوان یکی از ۴ بانک بزرگ دولتی در جمهوری خلق چین است که بخشی از سهام آن در بازارهای بورس شانگهای و بورس هنگ‌کنگ معامله می‌شود.

آشنایی با بانک صنعتی و بازرگانی چین(ICBC)
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، بانک صنعتی و بازرگانی چین(ICBC)  بانک دولتی چین است، این بانک در اول ژانویه 1984 توسط دولت چین تاسیس شد و هم‌اکنون مالک شبکه گسترده‌ای از 18 هزار شعبه داخلی و 106 شعبه بین‌المللی است.

  بانک صنعتی و بازرگانی چین به همراه بانک چین، بانک کشاورزی چین و بانک سازه چین، یکی از 4 بانک بزرگ دولتی در جمهوری خلق چین محسوب می‌شود. شعبه مرکزی بانک صنعتی و بازرگانی چین در شهر پکن قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازارهای بورس شانگهای و بورس هنگ کنگ معامله می‌شود.

  این بانک طیف وسیعی از محصولات و خدمات مالی را به 8.60 میلیون مشتری شرکتی و 680 میلیون مشتری شخصی ارائه می دهد. این بانک به طور آگاهانه مسئولیت های اجتماعی را با استراتژی توسعه و عملیات و فعالیت های مدیریتی ادغام کرده و در زمینه های حمایت از مهار همه گیری، ترویج منابع مالی فراگیر، حمایت از فقرزدایی و احیای روستایی، توسعه منابع سبز و مشارکت در رفاه عمومی، به رسمیت شناخته شده است.

  این بانک رتبه یک را در بین 1000 بانک برتر جهان توسط The Banker، رتبه اول را در Global 2000 توسط Forbes و رتبه اول را در لیست بانک های تجاری Global 500 در Fortune برای هشتمین سال متوالی و در بین 500 مارک بانکی برتر Brand Finance برای پنجمین سال متوالی رتبه اول را به خود اختصاص داد.

  در سال 2020، این بانک سود خالص 317685 میلیون یوآن را دریافت کرد که نشان دهنده افزایش 4324 میلیون یوآن یا 1.4 درصد نسبت به سال قبل است. بازده متوسط ​​دارایی های کل 1.00 درصد و بازده متوسط ​​دارایی های موزون 11.95 بود. مبلغ 800075 میلیون یوآن درآمد، نشان دهنده افزایش 3.1 درصدی است که از این میزان، سود خالص 2.3 درصد افزایش یافته و به 646765 میلیون یوآن رسیده است.

  آقای چن سیچن(chen siqing) از ماه می 2019 به عنوان رییس و مدیر اجرایی بانک فعالیت می کند. آقای چن از موسسه مالی و اقتصادی هوبی فارغ التحصیل شد و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) را از دانشگاه مورداک استرالیا دریافت کرد. او یک حسابدار رسمی و اقتصاددان ارشد است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی