عصر بازار

صعود طلا در آستانه تصمیم پولی بانک مرکزی آمریکا

عصر اعتبار- قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران منتظر اعلام نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا بودند، اندکی افزایش پیدا کرد.

صعود طلا در آستانه تصمیم پولی بانک مرکزی آمریکا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.3 درصد افزایش، به 1779 دلار و 48 سنت رسید.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش، به 1779 دلار و 80 سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با 0.8 درصد افزایش، در 1778 دلار و 20 سنت بسته شد.

  ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارز دیلی فارکس گفت: در نبود سیگنال رسمی از تعدیل برنامه محرک مالی بانک مرکزی آمریکا، طلا ممکن است در کوتاه مدت اندکی رخصت پیدا کند و روند نزولی برای این ماه متوقف خواهد شد.

  نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا بعدازظهر روز جاری خاتمه پیدا می کند. مایکل لانگفورد، مدیر شرکت ایرگاید انتظار دارد بانک مرکزی آمریکا در تعدیل تدابیر محرک مالی محتاط تر باشد و به گزارش سازمان توسعه و همکاری اقتصادی اشاره کرد که به دولتها و بانکهای مرکزی هشدار داده بود هنوز زود است حمایتهای اقتصادی حذف شوند. تایید عدم کاهش حمایتهای پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا به کاهش ارزش دلار و تقویت قیمت طلا منجر می شود.

  بیانیه روز چهارشنبه بانک مرکزی آمریکا حاوی نخستین پیش بینیها برای سال 2024 خواهد بود.

  افزایش نرخهای بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می زند.

  معامله گران همچنین به تحولات پیرامون شرکت سازنده املاک اورگرند چین چشم دوخته اند. این شرکت اعلام کرد بخشی از بهره اوراق قرضه خود را که موعد سررسید آن روز پنج شنبه است، پرداخت می کند. این خبر از فشارهای منفی بر بازارهای سهام کاست.

  بر اساس گزارش رویترز، ذخایر "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه 0.1 درصد کاهش یافت و به 1000.79 تن رسید.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 1.7 درصد افزایش، به 22 دلار و 85 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.7 درصد افزایش، به 959 دلار و 99 سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 1.5 درصد افزایش، به 1935 دلار و 28 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی