عصر بازار

طبق اعلام بانک مرکزی

قیمت خانه در تهران از ۳۱ میلیون گذشت

عصر اعتبار- طبق اعلام بانک مرکزی، در شهریور ماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران ۳۱ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲.۴ و ۳۰.۵ درصد افزایش یافته است.

قیمت خانه در تهران از ۳۱ میلیون گذشت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، بیانگر این است که در شهریورماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران 31 میلیون و 703 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 2.4 درصد و 30.5 درصد افزایش دارد. 

  علاوه بر این، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود 7.8 هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل 41.6 درصد افزایش و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل هشت کاهش را نشان می‌دهد و بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم 33 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

  گران‌ترین قیمت خانه در تهران چند؟

  این در حالی است که در میان مناطق 22‌گانه شهر تهران بیشترین قیمت هر متر خانه 68 میلیون و 910 هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با 15 میلیون و 31 هزار تومان در منطقه 18 بوده است که هر یک از آنها با افزایش 35.7 درصدی در منطقه یک و 44.3 درصدی در منطقه 18 مواجه شده‌اند.

  توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک مترمربع بنا در شهریورماه امسال نیز حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی 15 تا 20 میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم 16.3 درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی 20 تا 25 و 25 تا 30 میلیون تومان با 16 و 12.9 درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.  

  از سوی دیگر در شهریور امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر اساس ارزش هر واحد نشان‌دهنده آن است که واحدهای مسکونی با ارزش یک میلیارد تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان با اختصاص سهم 18.2 درصد بیشترین سهم از معاملات انجام شده را داشته‌اند.

  وضعیت اجاره خانه در تهران


  همچنین، توزیع معاملات انجام شده مسکن بر اساس مناطق شهری در تهران حاکی از آن است که منطقه 5 با 14.2 درصد از کل معاملات، بیشترین سهم معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده است.

  علاوه بر این، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در شهریور امسال نشان دهنده رشدی معادل 42.8 و 45.7 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو