عصر بازار

سود پست بانک ایران به دو برابر نزدیک شد

عصر اعتبار- مدیرعامل پست‌بانک‌ایران گفت: خوشبختانه سودآوری بانک با برنامه‌ریزی انجام شده در سه سال پیاپی، پیوسته محقق شده است و این بانک با اصلاح ساختاری که انجام داده به سود پایداری دست یافته است.

سود پست بانک ایران به دو برابر نزدیک شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، وی ضمن اعلام این مطلب که سود پست‌بانک در 6 ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 156 درصد رشد داشته است اظهار داشت: خوشبختانه سودآوری بانک با برنامه‌ریزی انجام شده در سه سال پیاپی، پیوسته محقق شده است و این بانک با اصلاح ساختاری که انجام داده به سود پایداری دست یافته است که در 6 ماهه سال‌جاری منابع موثر بانک 58 درصد و تسهیلات پرداختی نیز 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت و این روند نسبت به متوسط صنعت بانکی بالاتر می باشد.

  شیری افزود: بیش از 58 درصد از منابع پست‌بانک‌ایران ارزان قیمت است که به شتاب سودهی بانک کمک شایانی خواهد کرد.

  مدیرعامل بانک در مورد بهداشت اعتباری تصریح کرد: با رشد تسهیلات اعطایی بر اساس مکانیزم اعتبارسنجی پیاده‌سازی شده در بانک، نسبت مطالبات معوق بانک در این مدت به رقم کمتر از 4 درصد کاهش یافت و این نه تنها در تاریخ پست‌بانک‌ایران بلکه در صنعت بانکی کشور نسبت مطلوبی است و برنامه بانک در این نسبت رسیدن به نسبت مطلوب جهانی کمتر از 3 درصد در پایان سال‌جاری است.

  دکتر شیری در خصوص توسعه خدمات بانکی اشاره کرد: خوشبختانه توسعه خدمات بانکی در مناطق روستایی و کم‌برخوردار کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و شمول مالی مناطق روستایی از حیث دسترسی به خدمات بانکی به 52 درصد افزایش یافته است و حداقل روزانه به تعداد 2 میلیون و هفتصد هزار تراکنش بانکی در حوزه روستا انجام می‌شود و بدین ترتیب شکاف عدالت اجتماعی در حوزه روستایی کاهش یافته است.

  وی در ادامه در حمایت و پشتیبانی از تولید گفت: امروز یکی از نیازهای بخش تولید واقعی اقتصاد، خدمات ضمانت‌نامه‌ای است و در بانک با برنامه مدون میزان رشد ضمانت‌نامه صادره در 6 ماهه سال‌جاری به بیش از 230 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

  مدیرعامل پست‌بانک‌ایران بیان داشت: مجموع اقدامات موثر این بانک باعث شد در 6 ماهه اول سال‌جاری درآمدهای بانک با 66 درصد رشد به بیش از 21 هزار میلیارد ریال و هزینه‌های بانک با 50 درصد رشد به رقمی بیش از 16 هزار میلیارد ریال برسد.

  شیری در پایان در خصوص برنامه بلند مدت بانک افزود: با تدوین سند راهبردی بانک با محوریت سند تحول دیجیتال چشم انداز بلند مدت بانک ترسیم شده است و با انجام مطالعات، برنامه‌ریزی دقیق با استفاده از توان داخلی بانک، سند راهبردی با تکیه بر بانکداری دیجیتال در افق 5 ساله تدوین که از ابتدای سال‌جاری عملیاتی و در افق 1404 پست‌بانک‌ایران یک بانک پیشگام در اقتصاد دیجیتال و انتخاب اول مشتریان مناطق روستایی و کم برخوردار تبدیل خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی