عصر بازار

سکه های شما ضامن بانکی می شود

عصر اعتبار- به‌دنبال پذیرش خزانه بانک آینده در نهم خرداد ماه سال جاری به‌عنوان انبار در معاملات گواهی سپرده سکه طلای بورس کالا، دارندگان سکه بهار آزادی و سرمایه گذاران بازار طلا می توانند در بستری امن و بدون دغدغه اقدام به معامله گواهی سپرده سکه طلا، نگهداری سکه تا زمان سررسید و همچنین توثیق گواهی سکه برای اخذ تسهیلات از شبکه بانکی کنند.

سکه های شما ضامن بانکی می شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از پیام فوری، دارندگان سکه بهار آزادی پس از تحویل سکه‌ها به خزانه بانک آینده و انجام فرایند اصالت‌سنجی، قبضی را دریافت می‌کنند که به‌عنوان گواهی سپرده بانام، به‌نام دارنده سکه، در بورس‌ قابل‌معامله خواهد بود.

  از فردای روز معامله، سکه توسط دارنده گواهی، قابل دریافت بوده و تحویل فیزیکی سکه نیز در صورت درخواست دارنده آن به فاصله یک‌روز، انجام می‌پذیرد.

  این روش برای کسانی که تصمیم به نگه‌داری سکه دارند، بسیار امن و بدون دغدغه خواهد بود.

  هم‌چنین افرادی‌که در کار خرید و فروش سکه هستند، نیازی به دریافت و تحویل مستمر سکه نداشته و صرفاً از طریق کارگزاری و یا به‌صورت آنلاین می‌توانند نسبت به این امر، اقدام کنند.

  از جمله دیگر مزایای گواهی سپرده کالایی، توثیق آن برای اخذ تسهیلات از شبکه بانکی است.

  یادآور می‌شود؛ هزینه اصالت‌سنجی برای آورنده سکه 3,000 (سه‌هزار) تومان به ازای هر سکه و هزینه نگه‌داری روزانه 105 (صدوپنج) تومان برای هر سکه است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی