عصر بازار

طلای جهانی صعودی شد

عصر اعتبار- عقبگرد دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا به طلا فرصت داد در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی صعود کند.

طلای جهانی صعودی شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.5 درصد افزایش، به 1773 دلار و 77 سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.5 درصد افزایش، به 1774 دلار و 40 سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با 0.2 درصد کاهش، در 1765 دلار و 70 سنت بسته شده بود.

  دلار به پایینترین حد دو هفته اخیر در برابر سبدی از ارزها سقوط کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر ساخت. بازده اوراق خزانه 10 ساله آمریکا هم ضعیف شد و هزینه نگهداری از طلا را کاهش داد. نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت ای بی سی بولیون گفت: اگرچه طلا در بازه محدودی مانده است اما اگر بالای 1760 دلار بماند، می تواند به سطح 1782 دلار و حتی 1800 دلار بازگردد. اما شکسته شدن سطح 1759 دلار طلا را تا محدوده 1737 تا 1741 دلار عقب می برد.

  وی خاطرنشان کرد همه به حد کافی متقاعد نشده اند که طلا خرید کنند و سرمایه گذاران کلان هم به نظر نمی رسد مجاب شده باشند طلای بیشتری برای پوشش ریسک تورم خریداری کنند. افزایش نرخهای بهره هم بخشی از واقعیت زندگی هستند.

  بر اساس گزارش رویترز، اندرو بیلی، رییس بانک مرکزی انگلیس روز یکشنبه سیگنال جدیدی درباره افزایش نرخهای بهره در پی بالا رفتن ریسکهای تورم به بازار مخابره کرد. فعالان بازار همچنین به آماری که نشان داد تولید کارخانه ای آمریکا در سپتامبر کاهش پیدا کرده است، واکنش نشان دادند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 1.1 درصد صعود کرد و به 23 دلار و 42 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.8 درصد افزایش، 1044 دلار و 11 سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.7 درصد افزایش، به 2028 دلار و 39 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو