عصر بازار

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در مهر ماه سال ۱۴۰۰

بهای مسکن در مهرماه نسبت به ماه قبل کاهش یافت

عصر اعتبار- متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران در مهرماه سال جاری ۳۱۶.۳ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بهای مسکن در مهرماه نسبت به ماه قبل کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در ماه مورد گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود 5.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 29.8 و 36.8 درصد کاهش نشان می دهد.

  همچنین روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن معامله شده در شهر تهران در ماه گذشته تداوم یافت؛ بر این اساس متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در مهر ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل 18.4 درصد افزایش یافته است، این در حالی است که رشد این نرخ در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور ماه 1400 به ترتیب، 91.7،‌ 69.7، 56.6 و 43.7، 34 و 30.5 درصد بوده است.

  گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در مهر ماه سال 1400» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

  گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در مهرماه سال 1400

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی