عصر بازار

نرخ بیکاری کشورهای اروپایی چقدر است؟

عصر اعتبار- در بین کشورهای اروپایی، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۴.۶ درصد بوده است.

نرخ بیکاری کشورهای اروپایی چقدر است؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تا پایان ماه سپتامبر نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.4 درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 6.7 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در هشت ماه اخیر بوده است.

  تخمین زده می‌شود تا پایان این ماه 14 میلیون و 324 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 79 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 306 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 225 هزار نفر کاهش یافته است.

  همچنین تا پایان این ماه دو میلیون و 815 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 307 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.1 و در سطح منطقه یورو 0.2 درصد کاهش داشته است.

  در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 14.6 درصد بوده است و پس از این کشور، یونان با 13.3 درصد و ایتالیا با 9.2 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.6 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، هلند با 3.1 درصد و مالت با 3.2 درصد قرار دارند.

  نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 6.3 درصد، آلمان 3.4 درصد و فرانسه 7.7 درصد بوده است. در مقام مقایسه، نرخ بیکاری آمریکا طی همین مدت 4.8 درصد اندازه‌گیری شده است.

  منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو