عصر بازار

بانک مرکزی تسهیلات جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد

عصر اعتبار- بانک مرکزی تسهیلات ساخت مسکن بر اساس قانون جهش تولید یا همان نهضت ملی مسکن را به مدیران عامل بانک‌های کشور ابلاغ کرد.

بانک مرکزی تسهیلات جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، بر اساس قانون جهش تولید مسکن و تصمیمات گرفته شده در شورای پول و اعتبار سقف فردی تسهیلات قانون جهش تولید مسکن در تهران 450 میلیون تومان، شهرهای بالای 1 میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان، مراکز استان 350 میلیون تومان و سایر شهرهای کشور 300 میلیون تومان، همچنین در روستاها 250 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

  بر این اساس 27 بانک عامل باید بر اساس قانون بودجه سال 1400 سیصد و شصت هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن را به متقاضیان پرداخت کنند. پیشتر اواسط مهرماه این موضوع در شورای عالی مسکن مطرح شده بود.

  طرح جهش تولید و تامین مسکن در پنج فصل جهت تکلیف دولت به ساخت مسکن با فراهم کردن زیر ساخت های لازم از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تهیه شده است. در طرح جهش تولید و تامین مسکن با در نظر گرفتن سازو کارهایی جهت تامین منابع مالی، تامین زمین، تامین مصالح ساختمانی و تامین خدمات ساختمانی، سعی شده تا بستر لازم برای ساخت مسکن فراهم و دولت مکلف شده تا طی 4 سال، سالانه یک میلیون واحد مسکونی تولید و عرضه نماید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو