عصر بازار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان اعلام کرد:

کاهش شدید تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا

عصر اعتبار- رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: چنانچه نرخ ارز و اونس جهانی افزایشی باشد، طبیعتا قیمت طلا و سکه هم در بازار افزایشی خواهد بود، با این وجود همچنان تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار به شدت کاهش یافته است.

کاهش شدید تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، هوشنگ شیشه بران با اشاره به وضعیت بازار طلا، اظهار کرد: اونس جهانی طی چند روز گذشته به بالاترین قیمت خود در 6 ماه گذشته رسید و در طول یک هفته گذشته اونس جهانی با افزایش 48 دلاری، به 1866 دلار رسید.

  وی افزود: دلار نیز امروز در صرافی ملی با 303 تومان افزایش با نرخ 28 هزار و 128 تومان و یورو 31 هزار 897 تومان معامله شد.

  شیشه بران افزود: امروز شنبه نرخ دلار در بازار آزاد به بالاترین رقم خود رسید و 28 هزار و 460 تومان معامله شد.

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با بیان اینکه دو عامل اونس جهانی و دلار موجب افزایش طلا و سکه در بازار داخلی شده است، گفت: اونس جهانی طلا به دلیل شاخص‌های منفی اقتصادی در آمریکا و افزایش تورم روند صعودی به خود گرفته و تقاضا برای سرمایه گذاری طلا در بازارهای جهانی را افزایش داده است.

  وی به بازار طلا و سکه ایران اشاره کرد و افزود: در مقابل بازارها جهانی در ایران داد و ستد طلا همچنان در رکود به سر می برد و کاهش حباب سکه در بازار ایران به دلیل کاهش تقاضا است.

  نایب رئیس اتاق اصناف اصفهان، تصریح کرد: هفته گذشته به دلیل کاهش تقاضا، 140 هزار تومان حباب سکه کاهش داشت.

  وی با اشاره به قیمت طلا و سکه در بازار اصفهان، اظهار کرد: قیمت سکه طرح جدید امروز نسبت به پنجشنبه با 150 هزار تومان افزایش به 12میلیون و 750 هزار تومان رسید، سکه طرح قدیم با 150 هزار تومان افزایش به 12 میلیون و 600 هزار تومان رسید، همچنین قیمت نیم سکه با 50 هزار تومان افزایش به 6 میلیون و 500 هزار تومان و ربع سکه بدون تغییر نسبت به روز  پنجشنبه 3 میلیون و 850 هزار تومان رسید.

  وی ادامه داد: سکه های یک گرمی بانک مرکزی نیز امروز بدون تغییر با قیمت 2 میلیون و 350 هزار تومان دادو ستد می شود.

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان، افزود: امروز هر گرم طلای 18 عیار با 12هزار تومان افزایش به یک میلیون و 277 و هزار تومان و هر مثقال طلای آب شده با 55 هزار تومان افزایش با قیمت 5 میلیون و 533 هزار تومان فروخته می شود.

  وی با پیش بینی بازار طلا، اظهار کرد: چنانچه نرخ ارز و اونس جهانی افزایشی باشد، طبیعتا قیمت طلا و سکه هم در بازار افزایشی خواهد بود، با این وجود همچنان تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه به شدت کاهش یافته است.

  شیشه بران تاکید کرد: مطمئنا بانک مرکزی با تدابیر لازم نرخ ارز را در روزهای آینده کاهش خواهد داد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی