عصر بازار

کمتر شدن نرخ بیکاری انگلیس

عصر اعتبار- نرخ بیکاری دومین اقتصاد بزرگ اروپا در آستانه رسیدن به چهار درصد قرار گرفت.

کمتر شدن نرخ بیکاری انگلیس
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشور در ١٢ ماه منتهی به سپتامبر با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 4.3 درصد رسید که 0.1 درصد کمتر از انتظار کارشناسان قبلی و کمترین بیکاری ثبت شده در این کشور طی 14 ماه اخیر بوده است. 

  شمار بیکاران این کشور طی این مدت با 152 هزار نفر کاهش به یک میلیون و 450 هزار نفر رسید.  به گفته کارشناسان، اصلی ترین عامل موثر بر نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به افزایش استخدام نیرو برخی شرکت ها در نتیجه تلطیف شرایط کرونایی بوده است. 

  طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی 247 هزار نفر بیشتر شده و به 32 میلیون و 520 هزار نفر رسیده است.  نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به 74.2 درصد کاهش پیدا کرده است.

  متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2021 معادل 6.82 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

  تونی ویلسون- مدیر مرکز مطالعات اشتغال انگلیس- در همین رابطه گفت: با نگاه بلندمدت، لازم است دولت حمایت های بیشتری از بازار کار به عمل آورد در غیر این صورت با ریسک ایجاد بحران های بعدی مواجه خواهیم شد. اقتصاد سال قبل 10 درصد کوچک شد و این یعنی خسارت وارد به آن فراتر از چیزی بوده است که به دولت امکان دهد احیای آن را بدون دخالت نظاره گر باشد و کمکی نکند.  

  نرخ بیکاری انگلیس در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی در وضعت بهتری قرار دارد به گونه ای این کشور پس از ژاپن، پایین ترین نرخ بیکاری را در بین هفت کشور صنعتی دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو