عصر بازار

تلاش بازارساز برای افزایش عرضه ارز؛

۴ سیگنال کاهشی به بازار ارز/ پیش بینی قیمت دلار

عصر اعتبار- قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته پایین رفت.

۴ سیگنال کاهشی به بازار ارز/ پیش بینی قیمت دلار
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، قیمت دلار دیروز با 28 هزار و 180 تومان شروع به کار کرد و نتوانست سطح حمایتی 28 هزار و 200 تومانی را پس بگیرد. در ادامه روند بازار ارز دلار با همین قیمت به کار خود پایان داد. خریداران وارد بازار شدند و اجازه ندادند که دلار از مرز حساس 28 هزار تومانی پایین برود. اما در بازار امروز چه پیش بینی می شود؟

  افزایش قیمت دلار صادراتی از طرف بانک مرکزی

  بانک مرکزی در حال بازنگری استراتژی الزام واحدهای بزرگ فولاد و پتروشیمی به عرضه دلار صادراتی خود به این بانک به قیمت پایه نیما بوده و مکاتباتی نیز در این خصوص صورت گرفته است. کاهش اختلاف نیما و سنا و حرکت به سمت ارز تک نرخی و مجوز فروش ارز صادراتی بنگاه های بزرگ در سامانه نیما بصورت رقابتی (مشابه سایر شرکتها)، یکی از درخواستهای اصلی فعالان اقتصادی در نشست مشترک این ماه با علی صالح آبادی، رییس کل بانک مرکزی بود.

  کامودیتی‌ها نیز سیگنال کاهشی می‌دهند که می‌تواند نشانه پیشرفت مذاکرات برجام نیز باشد و احتمالا منابع ارزی در دسترس بانک مرکزی به منظور مدیریت بازار ارز، روندی صعودی دارد. بانک مرکزی در واقع با این کار می‌خواهد انگیزه ورود ارز صادراتی به کشور را بیشتر کند. به عبارت دیگر بانک مرکزی قیمت را بالا می‌برد تا شرکت های بزرگ ارزهای خود را برگردانند -تبدیل به ریال کنند- تا عرضه ارز بیشتر شود.

  پیش‌بینی  قیمت دلار از کانال هرات

  در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت دلار  بر روی 28 هزار و 60 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت جمعه شب 110 تومان عقب نشینی کرده بود. جمعه شب در معاملات پشت خطی  قیمت دلار  بر روی 28 هزار و  170 تومان قرار داشت. 

  بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال نزول قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز یکشنبه 30 آبان 1400 ارزان می شود.

  پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

  قیمت درهم در انتهای معاملات نقدی روز شنبه با 7 هزار و 710 تومان بسته شد.  قیمت درهم  پشت خطی شب گذشته نسبت به معاملات نقدی 30 تومان پایین رفت و با  7 هزار و 710 تومان معامله شد

  قیمت طلایی درهم  شب گذشته بر روی 7 هزار و 700 تومان قرار گرفت که نسبت به جمعه شب 20 تومان پایین تر بود.  بنابراین از کانال قیمت دلار از مسیر قیمت درهم  سیگنال  کاهش  مخابره شد.

  پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

  قیمت دلار فردایی شب گذشته بر روی 28 هزار و 60 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی جمعه شب  130 تومان کاهش یافته بود. این بدین معناست که معامله گران فردایی بازار ارز امروز یکشنبه 30 آبان 1400 را نزولی پیش بینی کرده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی