عصر بازار

افزایش حداقل سطح دستمزد در آمریکا

عصر اعتبار- تا حدود دو ماه دیگر حداقل سطح دستمزد کارکنان فدرال به ۱۵ دلار در ساعت افزایش می یابد.

افزایش حداقل سطح دستمزد در آمریکا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، وزارت کار آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از پایان ماه ژانویه سال آینده ( حدود دو ماه دیگر) حداقل سطح دستمزد کارکنان بخش فدرال به 15 دلار در هر ساعت افزایش پیدا خواهد کرد. این افزایش دستمزد که به نفع حدود 327 هزار شاغل در این بخش خواهد بود بیشتر در بخش خدمات غذایی و پرستاری چشمگیر است که پیش از این  دستمزد ساعتی آن ها حدود 11 دلار بود.

  از آنجایی که تنها حدود 30 درصد شهروندان با درآمد پایین آمریکا قادر به پس انداز بخشی از درآمد خود هستند، دموکرات ها متعهد شده‌اند سطح حداقل دستمزدها را به تدریج تا سال 2024 افزایش دهند تا قدرت خرید این قشر کمی احیا شود. جسیکا لومن- مدیر دفتر دستمزدها در وزارت کار آمریکا گفت: این یک قدم صحیح در مسیر صحیح است و ما می خواهیم مطمئن شویم قدرت خرید کارکنان کم درآمد را به میزان قابل توجهی در سطح کشور و مرزهایمان بالاتر می بریم.

  رکورد حداقل سطح دستمزد ساعتی در آمریکا متعلق به  شهر وست هالیوود واقع در کالیفرنیا است که مقامات آن چندی پیش اعلام کردند حداقل سطح دستمزد در این شهر از این پس 17.64 دلار در هر ساعت تعیین می شود.

  طبق برنامه پیشنهادی دموکرات‌ها قرار است حداقل سطح دستمزد در تمامی مشاغل آمریکا به تدریج و تا پایان سال 2025 به ساعتی 15 دلار افزایش پیدا کند و قرار است منابع مالی مورد نیاز آن از بسته پیشنهادی 1.9 تریلیون دلاری تامین شود.

  در حال حاضر متوسط حداقل سطح دستمزد آمریکا ساعتی 7.25 دلار است و درآمد سالانه 15 هزار دلاری به عنوان کف درآمدی سالانه در نظر گرفته شده است. با این حال هزینه سالانه یک خانوار در این کشور 32 هزار دلار اندازه گیری شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی