عصر بازار

نرخ تورم در آمریکا بیشتر از ۳۸ کشور دیگر شد

عصر اعتبار- قیمت‌ها در آمریکا در دوره سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر با سرعت بیشتری نسبت به ۳۸ کشور دیگری که در گزارش مرکز تحقیقات پیو PEW مورد بررسی قرار گرفتند، افزایش یافت.

نرخ تورم در آمریکا بیشتر از ۳۸ کشور دیگر شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، افزایش نرخ تورم فقط در ایالات متحده نگران کننده نیست، اگرچه قیمت‌ها در این کشور در دوره سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر با سرعت بیشتری نسبت به نرخ تورم در 38 کشور از 46 کشوری که در گزارش مرکز تحقیقات پیو PEW مورد بررسی قرار گرفتند، افزایش یافت.

  در این گزارش آمده است: ایالات متحده با 5.3 درصد، هشتمین نرخ تورم سالانه را در سه ماهه سوم سال 2021 در میان 46 کشور بررسی شده، داشته است.

  این گزارش می افزاید: رشد 3.58 درصدی نرخ تورم در ایالات متحده بین سه ماهه سوم 2019 و سه ماهه سوم 2021، این کشور را در میان سه کشور اول در گروه مورد مطالعه قرار داده است. آمریکا پس از برزیل و ترکیه که هر دو به طور کلی دارای نرخ تورم قابل توجهی هستند، دارای بیشترین نرخ تورم در این دوره بوده است.

  مرکز تحقیقات پیو همچنین گفت: صرف نظر از سطح مطلق تورم در هریک از این کشورها، بسیاری از آنها تغییرات مشابهی را نشان می‌دهند: تورم نسبتاً پایین قبل از همه‌گیری کووید-19 در سه ماهه اول سال 2020؛ تورم ثابت یا کاهشی برای بقیه آن سال و تا سال 2021، زیرا بسیاری از دولت‌ها بیشتر فعالیت‌های اقتصادی را به شدت محدود کردند. و افزایش تورم در سه ماهه دوم و سوم سال جاری میلادی، در حالی که جهان در تلاش برای بازگشت به وضعیت عادی است.

  این گزارش به تفاوت اساسی در تورم‌های گذشته اشاره می کند که بیشتر با چرخه تجاری عادی مرتبط بود. توضیحاتی که این گزارش درباره پدیده فعلی می دهد شامل موارد مختلفی است از جمله اختلالات زنجیره تامین به دلیل همه گیری کرونا، افزایش شدید تقاضای مصرف کننده با شروع مجدد فعالیت اقتصادها و این واقعیت که قیمت ها با قیمت های ثبت شده در طول تعطیلات کرونایی سال گذشته مقایسه می شوند.

  مرکز تحقیقات پیو PEW این گزارش را بر اساس داده های 38 کشور عضو در سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی (OECD) به علاوه 8 کشور دیگر که از نظر اقتصادی مهم هستند، ارائه کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار