عصر بازار

یکشنبه ۷ آذر؛

سکه ارزان شد

عصر اعتبار- قیمت سکه امروز (یکشنبه، هفتم آذرماه) در بازار تهران با ۳۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسید.

سکه ارزان شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، در ساعت 13 و 45 دقیقه امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش 30 هزار تومانی قیمت نسبت به روز کاری گذشته به رقم 12 میلیون و 570 هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت 12 میلیون و 350 هزار تومان معامله شد.

  همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 500 هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و 750 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 300 هزار تومان قیمت خورد.

  علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون و 256 هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌میلیون و 444 هزار تومان شد.

  همچنین قیمت اُنس جهانی طلا با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و با همان بهای یک‌هزار و 792 دلار و 50 سنت ارزش‌گذاری شد.

  به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. امروز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی در مقایسه با روز گذشته 556 تومان کاهش یافت و دوباره به کانال 26 هزار تومان بازگشت. قیمت انس جهانی طلا نیز امروز ثابت بود و این دو عامل باعث افت بهای سکه در بازار شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی