عصر بازار

گسترش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه

عصر اعتبار- وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی از فعالان اقتصادی کشورمان بامداد دوشنبه وارد دمشق شد و هدف از سفر به سوریه را گسترش روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با سوریه عنوان کرد

گسترش همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، سیدرضا فاطمی امین که به دعوت سامر الخلیل وزیر اقتصاد سوریه به این کشور سفر کرده است، در تشریح اهداف این سفر گفت: تمرکز من در این سفر روی روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با کشور سوریه است و حتی می‌توان طرح‌های چند جانبه‌ای داشته باشیم.

  وی افزود: می‌توان محصولات متعددی در سوریه تولید و به دیگر کشورهای عربی و منطقه صادر کرد.

  فاطمی امین دباره ارتقای هکماری‌های تجاری و اقتصادی نیز تصریح کرد: اولین نکته‌ای که ما بر آن متمرکز خواهیم شد متعادل کردن تراز تجاری دو کشور است؛ قطعا سوریه با مشکلاتی جدی در زمینه اقتصادی مواجه است و شاید صادرات یک طرفه تصوری عملی نباشد بنابراین نکته کلیدی اینجاست که روابط اقتصادی متعادلی ایجاد کنیم که دو طرف از آن نفع ببرند.

  بنا بر این گزارش وزیر صمت کشورمان دیدارهای متعددی با مقامات سوری از جمله حسین عرنوس نخست وزیر و شماری از اعضای گروه اقتصادی کابینه او را طی سه روز آینده در برنامه دارد.

  وزیر صمت تصریح کرد: پیشنهادهای عملی متعددی را آماده کردیم که آن‌ها را با وزیران سوری به اشتراک خواهیم گذاشت تا شاید بتوان تصویری عملی و چابک از همکاری‌های اقتصادی دو کشور ترسیم کرد.

  وزیر اقتصاد سوریه نیز گفت: قانون سرمایه گذاری جدید این کشور فرصت‌های خوبی را فراهم کرده است.

  سامر الخلیل افزود: شرکت‌های ایرانی از تجربه و توانمندی‌های قابل توجهی برخوردارند، ما علاقمندیم که آن‌ها را به استفاده از فرصت‌های پیش رو در سایه معافیت‌های گمرکی و مالیاتی بهره‌مند کنیم.

  وی اظهار کرد: شکی نیست که مقامات اقتصادی تهران و دمشق به دنبال تکامل تجاری و اقتصادی برآمدند که منافع دو کشور را تامین می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی