عصر بازار

امروز در بازار مشتکل ارزی

نرخ دلار و یورو افزایش یافت

عصر اعتبار- مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران گزارشی از نرخ ارزهای این بازار در روز معاملاتی یازدهم آذرماه ارائه کرد که بر این اساس میانگین وزنی نرخ دلار با ۰.۹۶ درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، ۲۶ هزار و ۶۷۲ تومان بود.

نرخ دلار و یورو افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مهدی گوهررستمی اظهار کرد: در جلسه معاملاتی پنج‌شنبه، معاملات دلار کار خود را با نرخ 26 هزار و 407 تومان آغاز کرد و در پایان ساعت معاملات به نرخ 27 هزار و 58 تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی 26 هزار و 672 تومان به ازای هر دلار و افزایش 0.96 درصدی این نرخ نسبت به روز معاملاتی قبل را نشان می‌دهد.

  این تحلیلگر اقتصادی گفت: امروز نماد یورو کار خود را با نرخ 30 هزار و 349 تومان شروع کرد و در پایان جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم 31 هزار و 286 تومان رسید. به این ترتیب نرخ میانگین وزنی اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار با افزایش 2.87 درصدی نسبت به روز چهارشنبه، 31 هزار و 272 تومان بوده است.

  گوهررستمی ادامه داد: در جلسه معاملاتی پنج‌شنبه (یازدهم آذرماه) اسکناس دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم 26 هزار و 407 تومان و در بالاترین نرخ با رقم 27 هزار و 58 تومان معامله شد. همچنین هر یورو در پایین‌ترین و بالاترین نرخ معاملاتی خود به ترتیب با قیمت‌های 30 هزار و 349 تومان و 31 هزار و 298 تومان معامله شد.

  این مقام مسئول بیان کرد: حجم معاملات اسکناس دلار و یورو در جلسه معاملاتی پنجشنبه به ترتیب 5 میلیون و 925 هزار و 100 دلار و 177 هزار و 600 یورو بوده است.

  مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزی در پایان تصریح کرد: با توجه به درخواست فعالان بازار ارز و همچنین ویژگی لحظه ای بودن فرایند کشف نرخ ارز (سفارش گذاری و انجام معامله) در معاملات این بازار، از ابتدای آذرماه سال جاری نرخ ارزهای معاملاتی در این بازار به جای بازه زمانی 30 دقیقه، در بازه های زمانی پنج دقیقه ای در کانال رسمی تلگرامی این بازار (به آدرس iceiran@) به عنوان پرمخاطب ترین کانال ارزی کشور منتشر می شود که این امر از یکسو باعث همراهی و استقبال چشمگیر مخاطبان این کانال از شیوه جدید انتشار نرخ و از سوی دیگر موجب به حاشیه رفتن و اثربخشی کمتر کانال های غیررسمی و غیرقانونی که بعضا هدفی جز گسترش تلاطم و نوسانات ساختگی در بازار ارز کشور ندارند، شده است‌.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی