عصر بازار

قیمت طلا بالا رفت

عصر اعتبار- قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت بازده اوراق خزانه و دلار آمریکا افزایش یافت.

قیمت طلا بالا رفت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، به 1778 دلار و 33 سنت رسید.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.3 درصد افزایش، به 1789 دلار و 50 سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با 0.2 درصد افزایش، در 1784 دلار و 60 سنت بسته شده بود.

  بازده اوراق خزانه 10 ساله و 30 ساله آلمان روز سه شنبه از بالاترین رکورد یک هفته اخیر عقب نشینی کرد و شاخص دلار 0.2 درصد کاهش یافت. بازده پایین‌تر اوراق قرضه هزینه، نگهداری طلا را کاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را تقویت می کند.

  قیمت طلا همچنین از اظهارات بایدن که تهدید کرد تحریم‌های اقتصادی قوی و تدابیر دیگر را علیه روسیه در صورت تهاجم نظامی مسکو به اوکراین وضع خواهد کرد، حمایت شد. طلا که دارایی امن است، از بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی سود می‌برد.

  سرمایه گذاران همچنین منتظر انتشار گزارش شاخص قیمت مصرفی آمریکا هستند که می تواند روی تصمیم بانک مرکزی آمریکا در نشست سیاست پولی هفته آینده تاثیر بگذارد.

  بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی پیش بینی کردند نرخ های بهره واقعی منفی می توانند طلا را در نیمه اول سال 2022 در حدود 1800 دلار نگه دارد زیرا فشار نزولی بیشتر احتمالا پس از آغاز افزایش نرخ های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در اواسط سال 2022 شکل می گیرد.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، به 22 دلار و 49 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 1.1 درصد افزایش یافت و 961 دلار و 55 سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، در 1855 دلار و 18 سنت ایستاد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی