عصر بازار

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

عصر اعتبار- قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۸۲۶ دلار و ۲ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، در حالی که سرمایه گذاران در انتظار آمارهای اقتصادی ای هستند که می تواند ابهامات موجود در خصوص سیاست پولی آینده فدرال رزرو را بزداید و در شرایطی که تضعیف دلار و افت سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا موجب تقویت بازار طلا شده، قیمت فلز زرد امروز شاهد افزایش بود و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی از ماه نوامبر تاکنون قرار گرفت.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.19 درصد افزایش به 1826 دلار و 2 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با 0.25 درصد رشد به 1825 دلار و 90 سنت رسید.

  قیمت طلا از ابتدای هفته تاکنون حدود 1.4 درصد رشد داشته است.

  روز پنجشنبه و یک روز پس از انتشار آمارهایی که نشان می داد قیمت های مصرف کننده در آمریکا طی ماه دسامبر بالاتر رفته، ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی کاهش داشت و به پایین ترین رقم دو ماه گذشته رسید. سوددهی اوراق قرضه ده سال دولت آمریکا هم از بالاترین رقم های 2 سال اخیر که اوایل هفته به ثبت رسیده بود فاصله گرفته است.

  طی روزهای گذشته مقام های بانک مرکزی آمریکا این سیگنال را به بازار ارسال کرده اند که فدرال رزرو خود را برای آغاز افزایش نرخ بهره در ماه مارس آماده می کند.

  در هنگام افزایش نرخ بهره بازار طلا به محلی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل می شود، اما هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا با بالا بردن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد می تواند بر جذابیت این بازار اثر بگذارد.

  سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار آمارهای دولت آمریکا در مورد میزان خرده فروشی و تولیدات صنعتی هستند تا تحلیل دقیق تری در مورد سیاست های پولی آینده فدرال رزرو به دست بیاورند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو