عصر بازار

تحولات بازار طلا در هفته نخست بهمن ماه ۱۴۰۰؛

پایین‌ترین حباب سکه در یک سال و نیم گذشته

عصر اعتبار- سکه رکورد یک سال و نیم گذشته را شکست و کاهشی شد و حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسید.

پایین‌ترین حباب سکه در یک سال و نیم گذشته
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، بررسی بازار سکه و طلا در هفته نخست بهمن ماه حاکی است قیمت سکه و طلا تا پایان روز چهارشنبه (ششم بهمن‌ماه) صعودی بود و در آخرین روز هفته کاهشی شد.

  سکه طرح جدید روز ابتدایی هفته را کاهشی آغاز کرد و با 70 هزار تومان افت قیمت با رقم 12 میلیون و 150 هزار تومان معامله شد. در دومین روز هفته بهای سکه سیر صعودی در پیش گرفت و 170 هزار تومان رشد قیمت داشت و به 12 میلیون و 320 هزار تومان رسید.

  قیمت سکه طرح جدید در روز دوشنبه تقریبا ثبات بود و فقط 10 هزار تومان افزایش یافت، اما روز سه‌شنبه تغییر مسیر داد و با 130 هزار تومان کاهش بها با قیمت 12 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد.

  قیمت سکه در روزهای پایانی هفته متغیر بود به این صورت که چهارشنبه سیر صعودی داشت و با نرخ 12 میلیون و 430 هزار تومان و پنجشنبه با نرخ 12 میلیون و 200 هزار تومان داد و ستد شد.

  قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته گذشته در نوسان بود و در دوره‌ای کاهش بود و گاهی نیز افزایش داشت. به این صورت که روز شنبه و یکشنبه به ترتیب برابر یک میلیون و 212 هزار تومان و یک میلیون و 229 هزار تومان رسید.

  روز دوشنبه هر گرم طلای خام رشد قیمت 21 هزار تومانی داشت و فردای آن روز 15 هزار تومان افت قیمت داشت. در روز چهارشنبه قیمت آن برابر یک میلیون و 249 هزار تومان بود و در آخرین روز هفته یک میلیون و 232 هزار تومان معامله شد.

  قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته همچون ماه گذشته در کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در ابتدای هفته برابر پنج میلیون و 252 هزار تومان و یکشنبه پنج میلیون و 325 هزار تومان بود.

  روز دوشنبه بهای هر مثقال طلا 90 هزار تومان افزایش قیمت را ثبت کرد، اما دوباره در روز سه‌شنبه به نرخ پنج میلیون و 350 هزار تومان رسید.

  بهای هر مثقال طلا در روزهای پایانی هفته (چهارشنبه و پنجشنبه) به ترتیب برابر پنج میلیون و 414 هزار تومان و پنج میلیون و 338 هزار تومان رسید.

  برپایه این گزارش، قیمت اُنس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک‌هزار و 816 تا یک‌هزار و 846 دلار نوسان داشت.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران امروز (جمعه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره تحولات بازار سکه و طلا گفت: قیمت سکه و طلا تا روز چهارشنبه به دلیل رشد قیمت انس جهانی طلا که به 22 دلار رسید افزایشی بود.

  محمد کشتی‌آرای افزود: روز پنجشنبه با توجه به تحولات سیاسی در اوکراین نرخ انس جهانی طلا به یکباره کاهشی شد علاوه براین نرخ ارز نیز افت داشت و در نتیجه شاهد کاهش قیمت سکه و طلا و در آخرین روز هفته بودیم.

  وی اظهارداشت: در یکی دو سال اخیر به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا حباب سکه افزایشی بود، اما روز گذشته حباب سکه کاهش یافت و رکورد جدیدی را در یک و سال و نیم گذشته ثبت کرد.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان‌داشت: حباب سکه روز گذشته 80 هزار تومان شد و 200 هزار تومان کاهش هفتگی حباب سکه را شاهد بودیم.

  وی درخصوص وضعیت بهای سکه در روزهای آینده نیز گفت: با توجه به متغیرهای جدید در بازار نفت که موجب شد قیمت هر بشکه نفت افزایش داشته باشد، بنابراین نمی‌توان پیش‌بینی خاصی در این خصوص داشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو